İnternet ve Web

Opencart Nedir? Opencart Avantajları Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Opencart Nedir? Opencart Avantajları Nelerdir? Opencart, PHP altyapısı ile kodlanmış, açık kaynak kodlu bir e-ticaret yazılımıdır. Çevrimiçi perakendeciler için birkaç popüler CMS yani içerik yönetim sistemi seçeneği vardır. Opencart da bunlar arasında bir numaradır desek sanırım yanlış söylemiş olmayız. Bu yazılımı PHP veya MySQL’i destekleyen herhangi bir barındırmaya yükleyebilirsiniz.

Opencart web mağazası yazılımı, ücretsiz ve açık kaynaklı ticaret araçları sağlar. Kullanıcılar ürünleri çevrimiçi satın alabilir, ürün ayarlarını düzenleyebilir ve hızlı bir şekilde işlem yapabilir. Bunu yaparak Opencart, geliştiricilerin çevrimiçi mağazasını kaynak kodundan değiştirmesine ve özelleştirmesine olanak tanır.

PHP’ye dayanan bu e-ticaret yazılımı, küçük işletmelerden kurumsal düzeydeki şirketlere kadar kolay, sezgisel ve sağlam e-ticaret çözümleri oluşturmak için popüler bir web sitesi geliştirme platformudur. Açık kaynak olması, Genel Kamu Lisansı altında dağıtılması nedeniyle ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Opencart Avantajları

Opencart Avantajları Nelerdir?

  • Eklentiler: Opencart e-ticaret yazılımı size çok çeşitli eklentiler sağlar. Ücretsiz sürümün en son sürümü, web sitenizi işletmenizin ve müşterilerinizin ihtiyaçlarına göre özelleştirmenize yardımcı olacak yaklaşık 2.000 eklenti sağlar.
  • Destek: Yaşadığını sorunlar için teknik destek alabilirsiniz. Diğer yazılım kullanıcılarının ve bazı yetenekli programcıların memnuniyetle bilgi verdiği topluluk forumları vardır.  Opencart web sitesi, bir destek talebi göndererek sorununuzu bildirebilmeniz için bildirimde bulunmanın hızlı ve kolay bir yolunu sunar.
  • Senaryo: Opencart’ın komut dosyası mimarisi, Model-View-Controller adlı popüler bir programlamaya dayanmaktadır. Bu komut dosyasının temelinin popülaritesi nedeniyle, siber uzayda bu komut dosyasına aşina olan ve gerektiğinde optimum erişim yardımı sağlayan birçok kişi var. Komut dosyası ayrıca XHTML uyumludur.
  • Sunucu Kaynakları: Opencart, çalıştığı sunucu sisteminde daha az hantaldır. Çünkü rakipleri kadar çok sayıda yerleşik özelliğe sahip değildir. Web sitenize tonlarca eklenti eklemek, sizin ve kullanıcı deneyiminizin hızını ve verimliliğini artırabilir, ancak Opencart’ı hızlı ve kullanımı kolay hale getiren yalnızca birkaç temel özellik vardır.
  • Gösterge Ekranları: OpenCart’ın yönetimi özellikle yeni kullanıcılar için kolaydır. Yönetici paneli temiz, basit ve yönetimi kolaydır. Yeni başlayanlar için, bunların hepsi alışveriş sepeti web sitenizi hazır ve çalışır hale getirmede önemli faktörlerdir. Programın kullanıcı dostu özelliği, yönetici panelinden müşteri deneyiminize kadar uzanmaktadır.
  • Maliyet: CMS açık kaynak platformu sayesinde Opencart’ı ücretsiz olarak indirebilir ve kullanabilirsiniz. Çoğu küçük işletme çevrimiçi mağazasında, kullanıma hazır sürüm gayet iyi çalışır ve size hiçbir maliyeti olmaz. Ekstra olarak kullanacağınız eklentiler ücretlidir.

Opencart Avantajları

Opencart Avantajları İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu