EğitimHastalıklar

Okulda Coronavirüse Karşı Dikkat Edilmesi Gerekenler

instagram takipçi hilesi

Bildiğiniz gibi bazı yaş grupları için okullar açılıyor. Fakat ülkemizde corona virüs son derece ilerlemiş durumda. Aileler eğitim ve sağlık arasında çıkmaza girmiş durumdalar. Eğer çocuğunuzu okula göndermeyi planlıyorsanız ona öncesinde neler yapması, nelerden kaçınması gerektiğini öğretmeniz gerekir. Çocuklar pandemi döneminde birçok şeyi öğrenmiş olsa da yeniden hatırlatmakta fayda var. İşte çocukların okulda coronavirüse karşı dikkat edilmesi gerekenler…

Çocukların okulda coronavirüse karşı dikkat edilmesi gerekenler: 

Çocukların Okulda Coronavirüse Karşı Dikkat Edilmesi Gerekenler: Okuldaki Riskleri Bilmelidir

çocukların okulda corona virüse karşı dikkat etmesi gerekenler

Corona virüsün ülkemize geldiği ilk günden beri bizimle beraber zorlukları yaşayan çocuklar, artık ne yapması gerektiği konusunda son derece bilinç sahibiler. Fakat  ne olursa olsun karşınızdaki bir çocuk. Ona okuldaki riskleri anlatmanızda fayda var.

Ellerini Yıkamalıdır

çocukların okulda coronavirüse karşı dikkat etmesi gerekenler

Bazı çocuklar temizlik konusunda o kadar da titiz değildir. Bu nedenle çocuğunuza ellerini yıkamasını ve peçete ile kurulamasını mutlaka söyleyin.

Maskesini Çıkarmamalıdır

çocukların okulda coronavirüse karşı dikkat etmesi gerekenler

Çocuğunuza maskesini çıkarmamasını ve takma şeklini mutlaka söyleyin. Fakat, çok bunalırsa bir süre hava almak suretiyle açabileceğini de belirtin.

Maskesini Sık Sık Değiştirmelidir

çocukların okulda coronavirüse karşı dikkat etmesi gerekenler

Bildiğiniz gibi maskelerin koruma faktörü belirli bir süre ile sınırlı. Bu nedenle belirli aralıklarla maskesini değiştirmesini söyleyin. Bu doğrultuda onun çantasına yedek maske koyabilirsiniz.

Masa ve Sırasını Silmelidir

çocukların okulda coronavirüse karşı dikkat etmesi gerekenler

Çocukların gün boyu el ve kollarının değdiği masa – sandalyeler tam bir mikrop yuvasıdır. Bu nedenle ona her sabah ıslak mendille masasını silmesi gerektiğini hatırlatın.

Kıyafetleri Yıkanmalıdır

coronavirüs

Çocuğunuza gerekli öğütleri verdikten sonra işin önemli bir kısmı da size düşüyor. Özellikle çocuğunuzun bakım ve temizliği konusu sizden sorulmalıdır. Buna göre çocuğunuz okuldan geldikten sonra onun kıyafetlerini mutlaka yıkayın. Aynı kıyafetle üst üste okula gitmesine ya da kıyafetleri ile oturmasına izin vermeyin.

Çocuk Her Gün Duş Almalıdır

coronavirüs

Çocuğunuzun her gün duş alması gerekir. Eğer mümkünse yıkanmasını sağlamalı, bu sayede temizliğini ve hijyenini sağlamalısınız.

Çocuk Hastaysa Okula Gitmemelidir

çocukların okulda coronavirüse karşı dikkat etmesi gerekenler

Çocuğunuzda en ufak bir hastalık varsa; grip, öksürük vb. bir belirti varsa onu kesinlikle okula göndermeyin. Onun hasta hasta okula gitmesi hem öğretmenine hem de diğer öğrencilere zarar verebilir. Aynı zamanda çocuk, hasta arkadaşlarından mümkün olduğunca uzak durmalıdır.

Çocukların Okulda Coronavirüse Karşı Dikkat Etmesi Gerekenler: Çocuk Eşyalarını Kimseyle Paylaşmamalıdır

coronavirüs

Çocuklar silgi ve kalem gibi eşyalarını diğerleri ile paylaşmaktan sakınca duymazlar. Fakat corona virüs açısından eşyalarının şahsi olması gerekir. Ona kimsenin eşyalarını kullanmamasını mutlaka hatırlatmalısınız.

İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu