Eğitim

Okul Hayatını Renklendiren En Eğlenceli 10 Öğrenci Kulübü

instagram takipçi hilesi

ogrenci kulupleri

Okul hayatımızı renklendirmek ve eğlenceli hale getirerek dolu dolu yaşamak aslında bizim elimizde… Ortak zevkleri olan öğrencilerin oluşturduğu toplulukları ve birbirinden eğlenceli öğrenci kulüplerini sizler için derledim. Özellikle üniversite öğrencisiyseniz bu kulüplerden birine hemen katılmanızı tavsiye ediyorum. Eğer bizim okulumuzda böyle öğrenci kulüpleri yok diyorsanız endişelenmeyin! Sizinle aynı fikirde olan birkaç kişi bulup, bu kulüplerden birini siz de kendi okulunuzda oluşturabilirsiniz.

10. Bisiklet Kulüpleri

bisiklet kulubu

Bisiklet sürmek boy, kilo ve yaş ayrımı yapmayan çok eğlenceli bir aktivitedir. Her okulda mutlaka bir bisiklet kulübü olmalı. Hafta sonları arkadaşlarınızla topluca yeni yerler keşfetmek ve temiz havanın tadını çıkarmak için birebirdir.

9. Dans Kulüpleri

dans kulubu

Dans etmek yüzyıllardır yapılan ve bu süreçler sürekli çeşitlenmiş bir hobidir. Kimileri için meslek haline gelen dans, okullarda da bedensel ve zihinsel gelişime destek sağlayabilir. İster hip hop, ister Latin dansları, isterse de yöresel folklor danslarımız olsun zevkinize uyan bir dans çeşidi illaki çıkacaktır.

8. Paten Kulüpleri

paten kulubu

Daha önce paten deneyenler, paten sürmenin ne kadar zevkli olduğunu bilirler. Patenli dostlarınızla gezintilere çıkabilir, çeşitli etkinlik ve paten yarışmalarına katılabilirsiniz. Elbette koruyucu ekipmanlar olmadan paten sürmemeniz gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

7. Dağcılık Kulüpleri

dagcilik kulubu

Şu güzel Anadolu coğrafyamızda dağdan bol neyimiz var? Macera sever her öğrencinin tatması gereken bir zevktir dağcılık. Güvenlik için gerekli tedbirleri almanızı ve işine hakim bir eğitmen ile bu aktiviteyi yapmanızı tavsiye ediyorum.

6. Havacılık Kulüpleri

havacilik kulubu

Havacılıkla ilgili aktiviteler genellikle oldukça pahalıdır. Bu yüzden öğrenciler Drone kulüpleri ya da RC helikopter kulüpleri oluşturmaktadır. Özellikle son yıllarda havacılığın vazgeçilmezi olan Drone cihazların her bütçeye uygun olanını bulmak artık mümkün hale geldi.

5. Tiyatro Kulüpleri

tiyatro kulubu

Rol yapma yeteneğiniz varsa mutlaka denemelisiniz. Üstelik geleceğiniz için de size oldukça katkı sağlayacaktır. Tiyatro yeteneğinizi geliştirmek için, arkadaşlarınızla tiyatro gösterilerini izlemeye de gidebilirsiniz.

4. Gezi Kulüpleri

gezi kulubu

Gezi toplulukları birçok okulda bulunur. Doğa gezisi ya da kültür ve sanat içerikli şehir içi ve şehir dışı gezi organizasyonları düzenlenir. Gezmeyi ve yeni yerleri keşfetmeyi sevenlere tavsiyem; bu kulüplerde olabildiğinizce aktif olun.

3. Müzik Kulüpleri

muzik kulubu

 

Müzik kulübünü daha da özelleştirip rock kulübü ve caz kulübü gibi topluluklar kuran okullar da vardır. Burada müzik yeteneğinizi sergileyebilir, kendi müzik grubunuzu oluşturabilir, çeşitli müzik aleti kurslarına katılabilir ya da sevdiğiniz sanatçıların konserlerine kulüp arkadaşlarınızla beraber gidebilirsiniz.

2. Sinema Kulüpleri

sinema kulubu

 

Belki de en kolay ulaşılabilir kulüplerden birisi sinema üzerine olanlardır. Genellikle konferans salonlarında ya da projeksiyon cihazı veya akıllı tahta olan bir sınıfta, çeşitli filmler kulüp üyeleri tarafından izlenir. Ayrıca meraklı kulüp arkadaşlarınızla kısa ve uzun metrajlı film çekimleri de yapabilir; yarışmalara katılabilirsiniz.

1. Su Sporları Kulüpleri

su sporlari kulubu

Bu kulüpler sadece denize kıyısı olan şehirlerde bulunmuyor. Bulunduğunuz şehirde halka açık bir havuzun bulunması yeterli! Su topu, dalış ve yüzme sporlarını deneyebilirsiniz. Farklı sporlar için deniz olan bölgelerde düzenlenen çeşitli organizasyonlara da katılabilirsiniz.

En Eğlenceli Öğrenci Kulübü ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu