Yerli Erkek Ünlüler

Oğuz Özyaral

instagram takipçi hilesi

oğuz özyaral 1
Tam adı: Oğuz Özyaral
Doğum tarihi: 22 Temmuz 1956
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.8 m
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Doktor
Aktif Yılları: 1979 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Oğuz Özyaral Kimdir? Oğuz Özyaral, 22 Temmuz 1956 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi‘nde tamamlamış ve 1979 yılında mezun olmuştur. İhtisas eğitimini İstanbul Üniversitesi İşletme Enstitüsü İşletme İktisadı‘nda tamamlamıştır. Daha sonra Milrobiyoloji alanında Yüksek Lisans eğitimini, 1989 senesinde ise Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Mikrobiyoloji Bölümü‘nde tamamlamıştır.

İstanbul Üniversitesi Mikrobiyoloji Bölümü‘nde doktora eğitimini tamamlamış ve Farmasötik Mikrobiyoloji doktoru ünvanının sahibi olmuştur. 2007 ve 2009 seneleri arasında Yardımcı Doçent olarak Okan Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Üniversitesi,MeslekYüksekOkulu (MYO) ve Sağlık Bilimleri Yüksek Okulu‘nda akademisyen olarak çalışmıştır.

Oğuz Özyaral, 2010 ve 2014 seneleri arasında Doçent olarak Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO‘da Müdür olarak görev yapmıştır. 2010 ve 2011 seneleri arasında yine Yeni Yüzyıl Üniversitesi‘nde Dekan olarak görev almıştır. 2009 ve 2015 seneleri arasında Yeni Yüzyıl Üniversitesi Farmasötik Mikrobiyoloji Bölümü‘nde akademisyen olarak çalışmıştır.

2012 senesinin Nisan ayında Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tarafından üniversite doçentliğine ardından 11 Ekim 2017 tarihinde ise profesörlüğe terfi ettirilmiştir. 2016 ve 2017 seneleri arasında Rumeli Üniversitesi MYO‘da Müdürlük ve Sağlık Hizmetleri MYO Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır.  2017 senesinde profesör ünvanının sahibi olunca Rumeli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürlüğü‘ne devam etmiştir.

Prof. Dr. Oğuz Özyaral, pek çok platformda yayımlanmış 278 adet makalesi, 16 kitapta bölüm ve 1 ingilizce, 3 türkçe kitabı vardır. Çeşitli üniversitelerin önlisans, lisans, doktora ve yüksek lisans eğitim programlarında 30 ayrı ders vermiştir. Aynı zamanda ülkemizde bulunan Eczacılık ve Halk Sağlığı‘nın da kurucusudur. 14 Aralık 2015 tarihinde başladığı ve 22 Ocak 2016 tarihinde kadar süren Show TV ekranlarında hafta içi her gün seyirci ile buluşan “Titiz Misin?” isimli programı sunmuştur.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu (MYO) Müdürü, Öğrenci Dekanı, Halk Sağlığı Bölümü ve Farmasötik Mikrobiyoloji Bölümü Başkanlığı gibi görevleri icra etmiştir. Prof. Dr. Özyaral aynı zamanda Rumeli Üniversitesi kurusu senato üyesi ve öğretim görevlisidir. Halen İstanbul Rumeli Üniversitesi‘nde Rektör Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Oğuz Özyaral, 4 Nisan 2020 günü sosyal medya hesabından daha önce süphe duyarak yaptırdığı COVİD-19 test sonucunun pozitif çıktığını açıklamıştı. Sevenlerine ve dostlarına seslenen Prof. Dr. Özyaral, sağlık durumunun iyi olduğunu belirtmişti.

Oğuz Özyaral Kitapları

2008 – Sağlıkta Temel Kavramlar

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=4xTzadCWj5E

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu