Oğuz Haksever

instagram takipçi hilesi

oguz haksever 2

Tam adı: Oğuz Haksever
Doğum tarihi: 20 Mart 1957
Doğum yeri: Gaziantep / Türkiye
Boyu: 
Ailesi: Asiye Haksever- Sabri Haksever
Eşi:  
Çocuk (ları): 
Mesleği: Muhabir, editör, televizyon yapımcısı
Aktif Yılları: 1991’den Günümüze
youtube-chanel

Sosyal Medyada
  twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Oğuz Haksever kimdir? Oğuz Haksever, Gaziantep doğumlu gazeteci, muhabir ve editördür. Kariyerinin büyük çoğunluğunu NTV kanalında geçirmiştir.

Eğitimini Ankara’da almıştır. Ankara’nın Çankaya Lisesi’nden mezun olduktan sonra Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisini kazanmıştır (Günümüzdeki ismi ile Gazi Üniversitesi). İşletme Fakültesi’nde okuduktan sonra farklı bir bölümü okumak üzere Amerika’ya gitmiştir. Texas A&M Üniversitesi İngiliz Dil Enstitüsü’nde okumuştur.

Ardından Norveç’e gitti. Uluslararası Ticari Bilimler Ekonomi Öğrenciler Birliği sınavına girdi. Bu sayede petrokimya tesisinde 3 ay boyunca staj yaparak kendini geliştirdi.

Muhabirlik kariyeri ise 1979 senesinde başladı. Mezuniyetinin ardından TRT Haber Dairesi Başkanlığı’nın sınavlarına girdi ve muhabir olarak çalışmaya başladı. Irak Körfez Savaşı ve Yugoslavya İç Savaşı’nı izledi.Ayrıca bu savaşların seyirciler tarafından izlenmesini de sağladı.

ATV, Show TV ve Kanal 6 gibi özel kanallarda çeşitli pozisyonlarda çalıştı. NTV’de haber müdürü ve haber koordinatörü görevlerinde bulundu. Birçok programın hazırlanması ve yayına getirilmesinde görev aldı. İki adet kitap yayımladı. İki kitabına da “O An” ismini verdi.

NTV’de “Son Söz” isimli tartışma programında moderatör olarak çalıştı. Bunun yanı sıra bilim – kültür programında da moderatör oldu.

Mehmet Barlas ile “Makam Farkı” isimli müzik programı hazırladı. Bu program NTV Radyo ve Kral FM’de yayınlandı. Bir dönem İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğretim görevlisi oldu.  Televizyon Haberciliği ve Küreselleşmede Televizyon Haberciliği derslerine girdi. Seminerlere katıldı.

Evli ve bir çocuk babası olan Oğuz Haksever, 2019 yılında Yassı ada haberini sunarken mikrofonunu açık unuttu. Recep Tayyip Erdoğan‘a “Ne yaslı ada be, canına okumuşsun” şeklinde cevap verdi. Ardından mikrofonunu fark ederek kapattı. Daha sonra kamuoyundan özür dileyerek yanlış anlaşıldığını belirtti.

2019 yılında NTV’den istifa ederek Haber Global ile anlaştı. Böylece NTV’deki 19 yıllık görevini bırakmış oldu.

Ödülleri

 1. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Gazetecilik Başarı Ödül yarışmalarında 2 özel ödül, 1 mansiyon ödülü ve 1 En İyi Televizyon Programı dalında 1 Gazetecilik Başarı Ödülü
 2. 2004 – Çağdaş Gazeteciler Cemiyeti tarafından Mahmut Tali Öngören Televizyon Programı Ödülü
 3. 2003 ve 2009 yıllarında Türk Dil Kurumu’nun ve Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun oluşturduğu jüriler tarafından “Türkçeyi En İyi Kullanan Yayıncı” olarak seçildi.

Sunduğu Programlar

 1. Oğuz Haksever’le Show Haber (1991-1992)
 2. Oğuz Haksever’le Hafta sonu Haberleri (atv, 1993-1997)
 3. Oğuz Haksever’le Yaz Haberleri (atv, 1993-1999)
 4. Oğuz Haksever’le atv Haber (1993-1994)
 5. Yakın Plan
 6. Ve İnsan (NTV, 2003-2010)
 7. Gerçek Orada Bir Yerde (NTV, 2010-2011)
 8. Son Söz
 9. Makam Farkı (Mehmet Barlas ile)

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu