Yerli Erkek Ünlüler

Oğulcan Kırca

Oğulcan Kırca Kimdir?

instagram takipçi hilesi

ogulcan kirca 1
Tam adı: Oğulcan Kırca
Doğum tarihi: 4 Temmuz 1977
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: Yengeç
Ailesi: Levent Kırca (Babası), Nur Diner (Annesi), Özdeş Kırca, Umut Kırca, Ayşe Kırca (Kardeşleri)
Eşi: Ayça Erturan (2014)
Çocuk (ları): Nova Kırca (2021)
Mesleği: Yönetmen
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Oğulcan Kırca Kimdir? Oğulcan Kırca, yönetmendir.

Oğulcan Kırca, 4 Temmuz 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesi TRT’de yönetmenlik yapan Nur Diner, babası ise Levent Kırca‘dır. Öz olarak Özdeş isminde bir kardeşi vardır. Babası annesinden boşandıktan sonra Oya Başar ile evlenmişti. Bu evlilikten de Umut ve Ayşe isimlerinde iki üvey kardeşi oldu.

Üniversite eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema ve Televizyon Bölümü’nde tamamladı. Okulunu bitirdikten sonra Kırca Yapım’ı kurdu. İlk kısa metraj filmini ise “Perputual Disorder” adlı filmi yaptı. Bu filmi TRT’nin destekleri ile 41. Antalya Altın Portakal Film Festivali’ne gönderdi. 35 mm’lik film, aralarından yabancı filmlerinde yer aldığı 3000 film arasında sıyrıldı ve ödül kazandı. Bir süre “Olacak O Kadar” programında da yönetmenlik yaptı.

Üniversite zamanlarında hem okudu hem de çalıştı. O zamanlar ailesinin yaptığı “Şeytan Bunun Neresinde” ve “Son” isimli filmlerde dijital efekt süpervizörlüğü ve yardımcı yönetmen olarak görev yaptı. Uzun bir süre kısa film kategorisinde çalıştıktan sonra ilk uzun metraj filmi olan ve Mardin, Van ve İstanbul’da çekilen “Karanlık Bir Çığlık” isimli filmini çıkardı.

Kırca, Mardin’de ortağı ile birlikte Kanal 47’yi kurdu. Bu kanalın tüm ihtiyaçlarını üç ay gibi kısa bir sürede tamamladı. Daha sonra Star TV için “Lafını Bil de Konuş” adlı bir çocuk programı yaptı. Bu program için ciddi prodüksiyon hazırlandı. Alexandre Dumas (Baba), Ludwing van Beethoven, Fatih Sultan Mehmed, Alexander Graham Bell, Charlie Chaplin, Üç Silahşörler, İbn-i Sina, O. Henry ve Thomas Alva Edison gibi isimlerin kostümleri ve mekanlar hazırlandı.

Oğulcan Kırca, “Olacak O Kadar” programının üç sezon yapımcılığını üstlendi. Daha sonra babası Levent Kırca’nın başrol oynadığı, senaryosunu da kendisinin kaleme aldığı “Son İstasyon” adlı sinema filminin yönetti. En büyük hobileri film izlemek, klasik piyano çalmak, tenis oynamak film müziği yapmak ve araba kullanmaktadır.

Kırca, 31 Ağustos 2021 günü Ayça Erturan ile dünya evine girdi. Bu evliliklerinden 1 Kasım 2021 günü Nova isminde bir kızları dünyaya geldi.

Oğulcan Kırca Filmleri

Yönetmen :

  1. 2010 – Son İstasyon (Sinema Filmi)
  2. 2009 – Olacak O Kadar (TV Dizisi)
  3. 2006 – Tek Celse (Sinema Filmi)

Senaryo :

  1. 2010 – Son İstasyon (Sinema Filmi)

Yapımcı :

  1. 2011 – Karımın Dediği Dedik Çaldığı Kontrbas (TV Dizisi)
  2. 2006 – Rating Kasabası (TV Filmi)

Danışman :

  1. 2001 – Son (Post-Prodüksiyon Danışmanı) (Sinema Filmi)

Yönetmen Ekibi :

  1. 2001 – Son (Yönetmen Yardımcısı) (Sinema Filmi)

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu