Yerli Kadın Ünlüler

Nilsu Yılmaz Kimdir?

instagram takipçi hilesi

nilsu yilmaz 11
Tam adı: Nilsu Yılmaz
Doğum tarihi: 2001
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.63 m
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2013 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Nilsu Yılmaz kimdir? Nilsu Yılmaz, 2001 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş olan Türk oyuncudur. İzmirli olduğu bilinmektedir. Pera Güzel Sanatlar Lisesi‘nde tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Nilsu Yılmaz üniversite eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Tiyatro Ana Sanat Dalı’nda devam etmektedir.

Yılmaz, ekranlarda profesyonel olarak oyunculuk kariyerine 2013 yılında başlamıştır. İlk olarak Davetsiz Misafir isimli bir filmde yer alan Yılmaz, aynı yıl 20 Dakika isimli dizide konuk oyuncu olarak rol almıştır.

2018 yılında yayınlanan popüler dizi Ufak Tefek Cinayetler’de de rol alan Yılmaz, asıl adını 2019 yılında yayınlanan Payitaht Abdülhamit dizisinde oynadığında duyurmuştur. Yılmaz, Payitaht Abdülhamit projesinde Dilruba karakterini canlandırmıştır. Aynı dönemde Aşk Tesadüfleri Sever filminin ikincisinde yer almıştır.

Yılmaz, asıl çıkışını ise Kırmızı Oda isimli Tv 8’in başarılı dizisiyle yapmıştır. Son dönemin en çok konuşulan yapımlarından biri olan Kırmızı Oda’da canlandırdığı Melek karakteriyle dikkatleri üzerine çekmiştir. Tv 8’in popüler dizisinin kadrosunda Binnur Kaya, Tülin Özen, Melisa Sözen, Meriç Aral ve Burak Sevinç başta olmak üzere birçok başarılı isim yer almaktadır.

Nilsu Yılmaz Yer Aldığı Dizi ve Projeler

  1. Kırmızı Oda – 2020
  2. Aşk Tesadüfleri Sever 2 – 2020
  3. Payitaht Abdülhamid – 2019
  4. Ufak Tefek Cinayetler – 2018
  5. 20 Dakika – 2013
  6. Davetsiz Misafir – 2013

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu