Yerli Kadın Ünlüler

Nil Karataş

Nil Karataş Kimdir?

instagram takipçi hilesi

nil karatas 1
Tam adı: Nil Karataş
Doğum tarihi: ??. ??. 1984
Doğum yeri: İzmir, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2016 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Nil Karataş Kimdir? Nil Karataş, 2016 yılında “İşte Benim Stilim” isimli yarışma programına katılmıştır.

Nil Karataş, 1984 yılında İzmir’de dünyaya gözlerini açmıştır. Üniversite eğitimini Konservatuvar Bölümü‘nde Piyano ve Keman Alanı‘nda tamamlamıştır.

Henüz 10 yaşında iken Çukurova Üniversitesi Keman Bölümünü kazanmış ve müzik hayatına ilk adımını atmıştır. Emel Müftüoğlu ve Ajda Pekkan gibi ünlü isimlere vokalistlik yapmıştır. Daha sonra “Yemekteyiz” isimli yarışma programına katılmıştır.

Bir dönem jüri koltuğunda Mustafa Sandal, Murat Boz, Hülya Avşar ve Hadise Açıkgöz‘ün oturduğu, sunuculuğunu ise Acun Ilıcalı‘nın yaptığı “O Ses Türkiye 2. Sezon” yarışma programına katılmıştır. “O Ses Türkiye” müzik yarışmasında “Yalnızlık Senfonisi” isimli parçayı seslendirmiş ve büyük beğeni almıştır.

Nil Karataş, bu yarışmada aldığı olumlu eleştiriler sebebi ile bir süre sonra “Mühür” isimli albümünü Poll Production etiketi ile piyasaya sürmüştür. Albüm içerisinde yer alan “Mühür” isimli şarkısına Berkay Şahin‘de eşlik etmiştir.

Karataş, 1 Ocak 2016 tarihinde TV 8 ekranlarında başlayan olan “İşte Benim Stilim Ünlüler” adlı moda yarışmasına katılmıştır. Öykü Serter‘in sunuculuğunu yaptığı yarışmada jüri koltuğunda ise Hakan Akkaya, İvana Sert, Neslihan Yargıcı ve Uğurkan Erez yer almıştır.

Yarışmada Nil Karataş‘la birlikte AslızenElif Ece Uzun, Berna Öztürk, Esra BalamirGizem Özdilli, Esra Sönmezer, Hatice Çarparİnci ParsNeslihan ÖnderPelin SuadeSevil Uyar, Tuğçe Özbudak, Simge Tertemiz, Yeşim Erçetin ve Yasemin Öztürk gibi isimler yarışmıştır.

Karataş, 2017 yılında sade ve yalnızca yakınlarını katıldığı bir tören ile Alper Kalafçıoğlu ile dünya evine girmiştir. Çift bir süre sonra boşanmıştır.

Nil Karataş Şarkıları

  1. Sana Güvenmiyorum
  2. Kolay Değil Ki
  3. Sevmeyeceğim
  4. Can Durdukça
  5. Mühür
  6. Eros
  7. Bana Sor
  8. Hüküm
  9. Gümbür Gümbür
  10. Yok

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu