Yabancı Kadın Ünlüler

Nicole Scherzinger Kimdir?

instagram takipçi hilesi

nicole-scherzinger-fotograflari-2016-17
Tam adı: Nicole Elikolani Prescovia Scherzinger / Nicole Scherzinger
Doğum tarihi:  29 Haziran 1978
Doğum yeri: Honolulu, Hawaii, ABD (Flipinli Rus,Asıllı)
Boyu: 1,65 m
Ailesi: Ke’ala (Kız Kardeşi), Alfonso Valiente, Rosemary
Mesleği: Şarkıcı, Söz yazarı, Dansçı, Oyuncu, Model
Aktif Yılları: 1999’dan bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi youtube-chanel

Hakkında

Nicole Scherzinger kimdir? Uzun süredir yazmak istediğim biyografi ünlülerinden biridir. Güzelliğiyle Erkeklerin gözlerini dolduruyorsa, giyim tarzıyla da kadınların dergi sayfalarını süsleyen biri olmuştur Nicole Scherzinger. Ancak ben bu ikisini de katarak onun mesleki becerilerini seven kişilerin çok olduğunu inanıyorum. İşte bu yüzden de yazmak istediğim ve şimdi yazdığım biri olmasının nedenidir.

Asıl adı, Nicole Elikolani Prescovia Scherzinger’dır. 29 Haziran1978 ‘de, Honolulu, Hawaii, ABD’de dünyaya gelmiştir. Tanınmasının nedeni ise Şarkıcılığı, Dansçılığı, Söz yazarlığı, Oyunculuğu ve Oyunculuğuyladır. İlk kez, Nicole Scherzinger’ı ,”The Pussycat Dolls” adındaki pop grubundan vokalistliğiyle tanımıştık.

Babası Filipinli olup annesi ise Rus asıllıdır.(Hawaii doğumludur annesi) Annesi Rosemary, profesyonel bir hula dansçısı (Hawaii kökenli bir dans) ve büyük annesi tanınmış ve saygın bir Mariachi şarkıcısıydı. Nicole’un annesi ve babası Nicole’un doğumundan kısa süre sonra ayrılmışlardır. Bu zaman zarfında, 6 yaşındayken, öz babası olarak gördüğünü söylediği ve soy adını aldığı, Alman asıllı Gary Scherzinger, annesi ve kız kardeşi ile birlikte Louisville, Kentucky’ye yerleşti.

Burada ise kariyerine çok genç yaşta başladı. Nicole Scherzinger, güzel sanatlar lisesindeki eğitiminin ardından Coca-Cola’nın düzenlediği yetenek yarışmasını (The Coca-Cola Classic Talent Contest) kazanmayı başardı. Bu sayede The Actors Theatre of Louisville‘deki birçok oyunda rol aldı. Her ne kadar eğitimine sahne sanatlarında devam etmek üzere Dayton, Ohio’daki Wright State University dans bölümüne girdiyse de 1999’da, Days of The New adlı rock grubunun vokalisti Travis Meeks‘in ısrarı üzerine grupla birlikte birkaç demo kaydı yapmak için eğitimini bir süreliğine durdurdu.

2000 yılında Days of The New ile aradığını bulamayan Nicole, eve döndü ve kendi şarkıları üzerine çalışmaya başladı. 2001’de The WB’nin TV şovu Popstars’a katıldı ve tamamı kızlardan oluşan pop grubu Eden’s Crush’da kendine bir yer edindi. Grubun 2001 yılında çıkardığı Get Over Yourself isimli single, listelerde ilk beşe yükselmiş olsa da plak şirketinin iflas etmesiyle, grup dağıldı.

Eden’s Crush’ın dağılmasıyla kendi kariyerine odaklanan Nicole Scherzinger, şansını oyunculukta deneyerek, 2003 yılında Chasing Papi ve Love Don’t Cost A Thing, ve 2004’de Be Cool adlı filmlerde ve My Wife and Kids ile Half & Half adlı TV şovlarında rol aldı.

Bir arkadaşının 2003’de The Pussycat Dolls adında bir grubun toplandığından bahsetmesiyle gruba sonradan katıldı. Gruba sonradan katılmasına rağmen neredeyse grubun Eylül 2005’de çıkardığı PCD albümündeki bütün vokalleri kendi başına yaptı. Nicole ve Pussycat Dolls, özellikle Don’t Cha, Buttons, Beep, Stickwitu gibi singleları ile müzik listelerinde üst sıralara yükseldi. “Don’t Cha”, Amerikan listelerinde uzun süre ilk sırada kalmayı başardı.

Ayrıca Nicole Scherzinger, Tokyo International Forum’da Japon süperstar Yoshiki’nin şarkısı I Will Be Your Love’ı ve Nicole Kea adıyla Adam Sandler]’ın başrollerinde oynadığı 50 First Dates (İlk Elli Öpücük) adlı filmin soundtrack albümünde Breakfast in Bed adlı şarkının cover versiyonunu seslendirdi.

Nicole Scherzinger Sevgilisi

Black Eyed Peas, Busta Rhymes and Timberland’le de çalışan Nicole Scherzinger, alternatif rock grubu 311’in vokalisti Nick Hexum ile nişanlandı fakat daha sonra çift bu nişanı bozdu. 311 grubunun 2002 yılındaki hit şarkıları Amber, onun için yazılmıştı ve Nicole, şarkının klibinde de yer aldı. Amerikalı şarkıcının Ke’ala adında bir de kız kardeşi var.

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
BiyografiPinterestYoutubeWikipediaGoogle

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu