Sinema ve TV

Netflix’in Merakla Beklenen Yeni Dizisi The Witcher Hakkında Bilmeniz Gereken 8 Bilgi

instagram takipçi hilesi

Netflix platformu, sevilen roman uyarlaması The Witcher’ın 8 bölümlük yeni bir dizi uyarlaması yapılacağını geçtiğimiz yıl duyurmuştu. Aradan uzun zaman geçmesine karşın diziden bir daha haber alınamamıştı. Ancak güzel haberler çok da gecikmiş sayılmaz. The Witcher kanadından gelen taze bilgiler için, sizi böyle alalım!

1) Öncelikle Witcher Dünyasına Yabancı Olanlar İçin En En En Temel Bilgiler…

witcher 2

Polonya’lı yazar Andrzej Sapkowski’nin dört kitaplık roman serisinden aynı adla uyarlanan ve Ortaçağ’da oldukça fantastik bir dünyada geçen The Wticher, kısacaca yaratık avcısı olan rivialı Geralt’ın maceralarını konu ediniyor. Witcher aynı zamanda çizgi romana ve oyuna da çevrilmiştir.

2) Henry Cavill, Geralt Rolünde İzleyici Karşısına Çıkacak!

witcher 6

Superman olarak izleyicilerin karşısına çıkan Henry Cavill bir daha pelerini sallamayacağı haberini kısa süre önce almıştık. Lauren Schmidt Hissrich’in 4 Eylül’de atmış olduğu tweet ile Geralt rolünü Henry Cavill’in oynayacağını duyurdu. Hissrich, “Rol için ilk düşündüğüm kişiydi” cümlesi onu ne kadar istediğini yeterince ortaya koyuyor.

3) Cast Seçimi Haziran 2018’de Başladı Ve Zorlu Bir Süreçti.

witcher 8

Witcher’ın hem yapımcısı hem de yazarı olan Lauren Schmidt Hissrich, oyuncuları seçmek için çalışmalara haziran ayında başladığını ve yoğun bir biçimde sürdüğünü adile getirdi. Özellikle Ciri rolü için girdikleri arayışın kendilerini oldukça yorduğunu da belirtiyor.

4) Ve Mutlu Son… Henry Cavill’e Eşlik Edecek İsimler Belli Oldu!

witcher 9

Yennefer ve Ciri karakterlerini kimlerin oynayacağı da en sonunda açıklanmış oldu. The War of The Worlds ve Into the Badlands’ın yıldız ismi Freya allan, Ciri rolü ile izleyicilere merhaba diyecek. Hissrich Ciri rolü için Freya’nın biçilmiş aftan olduğunu düşünüyor. Anya Chalotra ise Geralt’ın efsane aşkı Yennefer’a hayat verecek. Bununla birlikte Kraliçe Calanthe rolünü Jodhi May ve Calanthe’nin eşi rolünü Bjorn Hlynur Haraldsson’ın oynayacağı alınan bilgiler.

5) Dizinin Son Bölümü De Yazıldı Ve Lauren Schmidt Hissrich İlk Sezonun Yazım Sürecinin Tamamlandığını Twitter’dan Duyurdu.

witcher 7

Lauren Schmidt Hissrich, Witcher’ın yazım işi bitti. Dizi yazım sürecinde sosyal medyaya bir süreliğine ara veren Hissrich, 25 Eylül’de attığı tweet ile hem sosyal medyaya döndüğünü hem de dizinin ilk sezonunu yazıp bitirdiğinin müjdesini paylaştı.

6) Yönetmen Koltuğuna Oturacak İsimler Belli Oldu: Alik Sakharov Dört Bölüm Birden Yönetecek!

witcher 5

Alex Garcia Lopez, Charlotte Brändström ve Alik Sakharov sekiz bölümlük ilk sezonda yönetmenlik koltuğuna oturacakları açıklandı.  Charlotte Brändström ve Garcia Lopez iki bölüm yönetecek, Sakharov ise ilk bölüm dahil toplam dört bölüm yönetecek.

7) Witcher’ın Gösterim Tarihi Şimdilik 2019 Olarak Görünüyor.

witcher 4

Tüm bu bilgiler ile birlikte Witcher’ın net prömiyer tarihini de vermek isterdik, fakat ne yazık ki biraz daha beklememiz gerekecek. Dizinin 2019-2020 arasında bir tarihte gösterime gireceği bilgisi verildi.

8) Peki Ya Önceki Witcher Uyarlamaları?

witcher 3

Bu yapım Witcher’ın ekranlardaki ilk uyarlaması değil. 2002 yılında 13 bölümlük bir Lehçe uyarlaması söz konusuydu. 2001 yılında ise Polonya yapımı bir film vizyona girmişti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu