Nem Böcekleri Nelerdir, Fazla Nem İçin Ne Yapılmalıdır?

instagram takipçi hilesi

Nem Böcekleri Nelerdir?

Gümüş böceği, ıslak böcek olarak da bilinen ıslak böcek, Latince adı Lepisma Saccharina olan bir böcektir. Bu böcek Lepismatidae familyasına aittir ve gümüş gövde rengine sahiptir. Islak böcek, çoğunlukla evlerde yaşayan bir böcektir. Bu böceğin birçok özelliği vardır. Yetişkin ıslak böceklerin boyutları 12 ila 19 mm arasında değişir. Yumurtlayarak çoğalırlar. Hızlı bir üreme modeline sahiptirler.

Nem böcekleri nemli ve sıcak ortamlarda yaşamayı sever. Özellikle 20 ile 22 derece arası en sevdikleri sıcaklıktır. Aile koşullarında yaşıyorlar. Evin çatlaklarında ve küçük bölümlerinde yaşamayı severler. Nem böcekleri evin hemen hemen her yerinde görülebilir. Hızlı çoğalabilir. Ayrıca herhangi bir yiyecek olmadan haftalarca hayatta kalabilirler.

Nem Böcekleri

Nem böcekler, ev koşullarına en uygun böceklerdir. Oda sıcaklığında bir evde yaşıyorlar. Hemen hemen her nemli evde de görülebilirler. Islak böceklerin ortalama ömrü 3 yıldır. Bazı ıslak böcek türleri daha az veya daha fazla yaşayabilir.

Böcek Türleri Nelerdir?

  • Booklice Booklice: Nemli ve nemli ortamlarda yaşayan böcekler Kötü özellikleri ve isimleri olan Booklice Booklice, rutubeti ve nemi seven böceklerden biridir. Toplu iğne başı büyüklüğündeki kitap bitleri, genellikle küfle beslendikleri için kitapların içinde yaşarlar. Edebi birikiminizi yavaş yavaş yok edecek olan kitap biti, kütüphanedeki asık suratlı kitapların rutubetini sever. Böylece kütüphaneyi havalandırmak için gerekli önlemleri alabilir ve bazen kitapların yerini değiştirebilirsiniz.

nem bocekleri nelerdir fazla nem icin ne yapilmalidir1

  • Yosun Böcekleri: Yosun böcekleri birçok farklı renkte gelir. Adından da anlaşılacağı gibi yosun böcekleri rutubetli, rutubetli, özellikle yosunlu alanları sever. Genellikle 10 gün içinde yumurtadan çıkarlar ve bu böceklerin yetişkinleri bir yıl yaşayabilir. Evinizde yosun böceği bulamazsınız. Tespih Böcekleri Tespih böcekleri kayaların altında yaşar. Karanlık ve nem, hayatta kalmaları için en önemli faktörlerden biridir. Nefes almak için solungaçları kullanmaları gerekir. Bu nedenle sürekli nemli bir ortama ihtiyaç duyarlar.

Evdeki Fazla Nem Nasıl Giderilir?

Nem hemen hemen herkesin kabusudur. Hem fiziksel hem de zihinsel hasar, geri dönüşü olmayan hasarlara neden olabilir. Nem, mobilyaların çürümesine ve evde böcek ve bakteri oluşumuna neden olabileceğinden, aynı zamanda hastalıklara da yol açabileceğinden hızlı ve kesin bir çözüm bulunmalıdır. Özellikle akciğer hastalığına neden olabilen nem, kontrol edilmediği takdirde tehlikeli boyutlara ulaşabilmektedir.

nem bocekleri nelerdir fazla nem icin ne yapilmalidir2

  • Neme çözüm evin dışını yalıtmaktır. Bu nedenle, duvarlar soğuk hava veya su geçirmezdir.
  • Evinizde nemden kaynaklanan böcekler için, öncelikle nemli eşyaları atın ve evin karanlık ve nemli alanlarını havalandırın.
  • Eğer sorununuz geçmiyorsa ve evinizdeki ıslak böcek sayısı azalmıyorsa bir haşere ilaçlama firmasına başvurarak kesin çözüm bulmalısınız.

Nem Böcekleri İle İlgili Videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu