Yaşam

Her Durum İçin Bir Sezen Aksu Şarkısı

Şuanda hayatınızın hangi dönemindesiniz? Sezen Aksu'nun hangi şarkısı bu dönemi anlatıyor?

instagram takipçi hilesi

Sezen Aksu şarkısı dinlemek, büyük küçük herkes için bir tutkudur. Çünkü her şarkı dinleyenine büyük hisler yaşatır. Hele bazı dönemlerde çalan o şarkı, insanın kalbine bıçak gibi saplanır. Şuan hayatının hangi dönemindesiniz bilmiyoruz ama mutlaka aşağıda seni sana anlatan bir şarkı vardır. Şarkınızı dinlerken sözlerini de okumayı ihmal etmemenizi öneririz.

Yaş 18 – 24 Arasındaysa

Sezen Aksu

18 – 24 yaş aralığı, hayatın belki de en zor dönemleridir. Ergenlikten yeni çıkmış birey için üniversite kazanmak, üniversiteyi bitirmek, iş bulmak, para kazanmak gibi birçok sorumluluk üst üste gelir. Bunca kafa karışıklığının arasında aşka da sıra gelir tabi. Bir insana körkütük aşık olunan güzel zamanlardır. İlk büyük aşk, ilk gerçekçi gelecek kurma hayalleri de bu  dönemlere rast gelir.

Fakat hayatınızın en güzel zamanlarında terk edildiyseniz ve yapayalnız kaldıysanız “Gidemem” şarkısı tam da size göredir. Şarkıda geçen, “Ben bu yüzden hiç kimseden gidemem; gitmem. Unutamam acı tatlı ne varsa hazinemdir.” sözleri insanın yüreğine bir bıçak gibi işliyor.

İmkansız Bir Aşk Yaşıyorsanız

Sezen aksu şarkıları

Bazen en olmadık insana aşık olursunuz. Bu insan sizin en zayıf noktalarınızı bilen, sizi siz olduğunuz için seven bir insandır. Fakat, bu insana aşık olmamanız gerekir. Bazen; aile baskısı için, bazen toplumun dayatmaları için, bazen yaş farkı için, bazen lanet olası toplumsal ayrışmalar için bazen de sadece anlaşamadığınız için “o insanla” bir araya gelmeyi beceremezsiniz.

İşte böyle durumlarda dinlemeniz gereken Sezen Aksu şarkısı “Sen de benim kadar gerçekleri görüyorsun.”dur. “Beraber olamayız benim gibi biliyorsun, bir başka dünyanın insanısın yavrucağım. Sen kendi dünyanın toprağında büyüyorsun.

Yaşanmamışlıklardan Pişman Olanlar İçin

Sezen Aksu

Pişmanlık… İnsanın en kötü hissidir belki de. Bir yanda bir türlü geriye alınamayan zaman, bir yanda da asla yaşanmamış olanlar. Belki gurur yüzünden söylenmemişlikler, belki cesaret edip de yaşanamamış olanlar, belki de küçük bir sebep ile bitirilmiş ilişkiler… Bu durumda ise dinlenmesi gereken Sezen Aksu şarkısı elbette “Kaybolan yıllar”dır.

Şarkının isminde bile yaşanılan çaresizlik açık bir şekilde bellidir. “Şimdi bana seninle bir ömür vadetseler. Şimdi bana yeniden ister misin deseler

Gizli ve Yasak Aşk Yaşıyorsanız

Sezen Aksu5

Sezen Aksu şarkısı denildiğinde akla gelen imkansızlık, Adı Bende Saklı isimli eserde de çok yoğun bir şekilde hissedilir.Bazen, kalbiniz, beyniniz, arkadaşlarınız, aileniz herkes ama herkes size yaşadığınız aşkın çok yanlış olduğunu söyler. Siz de çok iyi bilirsiniz bu aşkın imkansızlığını.

Aşık olduğunuz kişi evlidir. Belki de aşık olduğunuz kişinin eşini bile tanıyorsunuzdur. Çok sevdiğiniz bir insandır. Bu sebeple bu üç kişilik ilişkiden uzaklaşmak istersiniz.

Yüreğinize söz geçmez fakat ayaklarınıza söz geçer. Uzaklaşırsınız… Onları iki kişilik dünyasında bırakmak istersiniz. Ve bir şarkıya denk gelirsiniz. İşte o şarkı “Uzak diyarlarda evli barklı. Mutluluk en çok onun hakkı. Bu yorgun kırık dökük hikayede

https://www.youtube.com/watch?v=fUou0LNGnXE

Terk Etmeye Mecbur Kalanlar İçin

Sezen Aksu9

İlişkilerin bitmesi gerektiği zamanlar vardır. Özellikle ilişki yaşanırken bir aldatma söz konusu ise… Ne kadar aşık olunursa olunsun, ilişkinin bitmesi gerekir. Binbir emekle oluşturulan ilişki bir yalandan ibarettir.

Aldatılanların, yalan dolan ilişki yaşayanların şarkısı: Kolay Olmayacak’tır.

Seni sevdiğimi unut, sevişmelerimiz yalan. Unut beni de her yalan gibi unut. O sevgiler ki yoktular onlar ümitlerimizdi.”

Aşık Olup Hayatında Yeni Bir Sayfa Açanlar

Sezen Aksu14

Sezen Aksu şarkısı bu kez de aşk teması ile karşımıza çıkar. “Hoşgeldin” şarkısı yeni evlenenlerin yepyeni bir sayfa açanların dinlediği bir sestir. Ancak şarkıyı dinleyenler böyle büyük bir aşk şarkısının müziği karşısında duygusal dakikalar yaşayabilir.

Şarkının sözleri arasında, “Hiç ummazdım oldu. Sonbaharda hediye gibi geldin.Hoş geldin”. Her şeyi anlatan bir sözdür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu