Nazlı Kayı Kimdir?

Google News

nazli kayi 1
Tam adı: Zeynep Nazlı Kayı
Doğum tarihi: ??. ??. 1993
Doğum yeri: Bursa, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: 
Ailesi: Kaan Dimili (Üvey babası), Güneş Dimili (Annesi), Haza Dimili (Kardeşi)
Eşi: Hacı Sabancı (2021)
Çocuk (ları): 
Mesleği: Avukat
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Nazlı Kayı Kimdir? Nazlı Kayı, avukattır.

Nazlı Kayı, 1993 senesinde Bursalı bir ailenin kızı olarak dünyaya gözlerini açmıştır. Üvey babasının adı Kaan Dimili, annesinin adı ise Güneş Dimili’dir. Hazal Dimili adında bir kardeşi vardır.

Lise eğitimine gelene kadar Bursa’da yaşadı. Lise eğitimini almak için İstanbul’a taşındı ve bir daha Bursa’ya dönüş yapmadı. Lise eğitimini Koç Lisesi‘nde, üniversite eğitimini ise Londra’da yer alan University of Wetminster Hukuk Bölümü‘nde tamamladı.

Üniversite eğitimini de bitirdikten sonra İstanbul’a geldi ve İstanbul Modern‘de sanat tarihi ile ilgili eğitimler almaya başladı.

Yaklaşık üç senedir Sabancı varislerinden bir tanesi olan Hacı Sabancı ile bir birliktelik yaşıyordu. Hacı Sabancı, Kayı’ya 2020 yılının Kasım ayında bir akşam yemeğinde evlenme teklifi etmiş ve “evet” yanıtını almıştı. 18 Aralık 2020’de nişanlandılar. Çift, 3 Eylül 2021 günü Çırağan Sarayı’nda dünya evine girecekti. Fakat Kayı’nın üvey babası ve Dimili Hukuk Bürosu sahibi Kaan Dimili kalp krizi sebebi ile hayatını kaybetti.

Sabancı ve Kayı çifti, 40 gün bekledi ve 10 Eylül 2021 Pazar günü Arzu Sabancı ve Ömer Sabancı‘nın yalısında sessiz sedasız dünya evine girdi.

İlgili İçerikler

Videoları

Fotoğrafları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir