Yerli Kadın Ünlüler

Nazlı Kayı Sabancı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

nazli kayi 1
Tam adı: Zeynep Nazlı Kayı Sabancı
Doğum tarihi: ??. ??. 1993
Doğum yeri: Bursa, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: 
Ailesi: Kaan Dimili (Üvey babası), Güneş Dimili (Annesi), Haza Dimili (Kardeşi)
Eşi: Hacı Sabancı (2021)
Çocuk (ları): Arzu Alara (2022 Ağustos)
Mesleği: Avukat
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Nazlı Kayı Sabancı Kimdir? Nazlı Kayı, 1993 senesinde Bursalı bir ailenin kızı olarak dünyaya gözlerini açmıştır. Üvey babasının adı Kaan Dimili, annesinin adı ise Güneş Dimili’dir. Hazal Dimili adında bir kardeşi vardır.

Lise eğitimine gelene kadar Bursa’da yaşadı. Lise eğitimini almak için İstanbul’a taşındı ve bir daha Bursa’ya dönüş yapmadı. Lise eğitimini Koç Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise Londra’da yer alan University of Wetminster Hukuk Bölümü’nde tamamladı.

Üniversite eğitimini de bitirdikten sonra İstanbul’a geldi ve İstanbul Modern’de sanat tarihi ile ilgili eğitimler almaya başladı.

Yaklaşık üç senedir Sabancı varislerinden bir tanesi olan Hacı Sabancı ile bir birliktelik yaşıyordu. Hacı Sabancı, Kayı’ya 2020 yılının Kasım ayında bir akşam yemeğinde evlenme teklifi etmiş ve “evet” yanıtını almıştı. 18 Aralık 2020’de nişanlandılar.

İlginizi çekebilir: Hacı Sabancı Kimdir?

Ancak, maalesef Kayı’nın mutluluğu gölgelendi. Kayı’nın üvey babası ve Dimili Hukuk Bürosu sahibi Kaan Dimili, kalp krizi sebebi ile hayatını kaybetti. Bu acı kayıp, çiftin düğün planlarını ertelemelerine neden oldu.

Nazlı Kayı ve Hacı Sabancı

Sabancı ve Kayı çifti, 40 gün bekledi ve 10 Eylül 2021 Pazar günü Arzu Sabancı ve Ömer Sabancı‘nın yalısında sessiz sedasız dünya evine girdi.

Nazlı Kayı’nın avukatlık kariyeri de oldukça başarılıdır. Profesyonel alandaki bu başarıları, onun hukuki yetkinliğini ve başarı odaklı yaklaşımını yansıtıyor. Ayrıca, sanat tarihi ile ilgili aldığı eğitimler, onun kültürel birikimini ve sanata olan ilgisini gösteriyor. Sanatla ilgili projelerde yer alması da onun sanat dünyasındaki etkisini artırıyor.

İlginizi çekebilir: Arzu Sabancı Kimdir?

10 Ekim 2021 tarihinde, Nazlı Kayı ile Hacı Sabancı, sevdiklerinin katıldığı sade bir törenle Arzu-Ömer Sabancı’nın yalısında dünyaevine girdi. 25 Haziran 2022’de ise Çırağan Sarayı’nda unutulmaz bir düğün gerçekleştirdiler. Ve nihayet, bu mutlu çiftin ilk meyvesi 15 Ağustos’ta dünyaya geldi.

Hacı ve Nazlı Sabancı, gururla kızlarına babaanne Arzu Sabancı‘nın adını da taşıyan “Arzu Alara” ismini verdiler.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu