Yerli Erkek Ünlüler

Hacı Sabancı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

haci sabanci 1
Tam adı: Hacı Sabancı
Doğum tarihi: 17 Haziran 1987
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.7 m
Burcu: İkizler
Ailesi: Ömer Sabancı (Babası), Arzu Sabancı (Annesi), Kerim Sabancı, Hakan Sabancı (Kardeşleri)
Eşi: Nazlı Kayı (2021)
Çocuk (ları): Arzu Alara (d. 2022 Ağustos)
Mesleği: İş İnsanı
Aktif Yılları: 2000’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Hacı Sabancı Kimdir? Hacı Sabancı, iş insanıdır.

Hacı Sabancı, 17 Haziran 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesi Arzu Sabancı, babası ise Ömer Sabancı’dır. Kerim Sabancı ve Hakan Sabancı isminde iki kardeşi vardır.

Lise eğitimini İstanbul Saint-Benoit Fransız Lisesi’nde, üniversite eğitimini ise Amerika/Boston TUFTS University Ekonomi Bölümü‘nde tamamlamıştır. Lisans eğitimini bitirdikten sonra yine Londra City University‘de Denizcilik ve Finans üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Sabancı, hem Densa Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı hem de Marinsa Denizcilik ve Hayat Tekstil şirketlerinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Babası Ömer Sabancı 2004 ve 2007 yılları arasında TÜSİAD başkanlığı yapmıştır. Kendisi ise 2009 yılından beri üyedir. Koyu bir Beşiktaş taraftarıdır. Aynı zamanda kulübün kongre üyesidir.

Densa Holding ve Marinsa Denizcilik şirketleri göstermiş oldukları başarılı ivmeyi daha da yukarıya taşımak için çalışmaktadır.

Sabancı, bir dönem ünlü manken, sunucu ve oyuncu Özge Ulusoy ile bir beraberlik yaşadı. Fakat bir süre sonra ayrıldılar. Daha sonra Nazlı Kayı ile aşk yaşamaya başladı. 2020 yılının Kasım ayında bir akşam yemeğinde evlilik teklifi etti ve “evet” yanıtını aldı. Çift yaklaşık 1 yıl sonra 10 Ekim 2021 günü Arzu Sabancı ve Ömer Sabancı’nın yalısında dünya evine girdi.

Düğün aslında 3 Eylül 2021 günü Çırağan Sarayı’nda yapılacaktı. Fakat Nazlı Kayı‘nın üvey babası Kaan Dimilli vefat ettiği için düğün ertelendi.

Hacı ve Nazlı Sabancı, gururla kızlarına babaanne Arzu Sabancı‘nın adını da taşıyan “Arzu Alara” ismini verdiler.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu