Yemek Tarifleri

Mutfak Hileleri

instagram takipçi hilesi

Mutfakta ne kadar mükemmel olursak olalım, bazen geri dönülmez hatalar yaptığımız oluyor. Kimi zaman tuzunu fazla kaçırdığımız yemekler kimi zaman fazla pişirdiklerimiz derken uğraştığımız yemekler çöp olabiliyor. Bu tür sorunlarda artık yemeklerinizi çöpe atmanız gerekmeyebilir. Bu yazımızda sizlerle profesyonel mutfak hileleri nelerdir, bunları paylaşacağız.

mutfak3

Et Yemekleri Sorunları

Bazen çok pişen ya da sert ve yenmez halde olan etlerle uğraşmak zorunda kaldığınız olmuştur. Birkaç ufak tüyo ile artık etleriniz çok daha lezzetli hale gelebilir.

mutfak

Meyve kullanımı: Elma, ananas gibi meyveleri minik minik doğrayın. Etinizi bu dilimler ile pişirin. Böylelikle meyvenin suyu etinizin sert olmasını önleyecektir.

Marine edin: Geceden soğan ve elma dilimleriyle etinizi karıştırın. Üzerine biraz zeytinyağı ekleyin ve 1 gece buzdolabında bekletin. Tatlar birbirine güzelce geçer ve etiniz çok daha yumuşak hale gelir.

Kola kullanımı: Kolu bilinen en etkili et yumuşatıcısıdır. Etinizi pişirmeden evvel sadece 10 dakika kola içerisinde bekletin. Ardından biraz kurutun. Pişirmeye başlamadan önce biraz karabiber de ekleyebilirsiniz.

Limon ve sirke kullanımı: Etinizi pişirmeden önce 30 dk limon suyu içinde bekletin. Buna ek olarak sirke de kullanabilirsiniz. Dilerseniz 1 gece öncesinden bu malzemeleri marine edip buzdolabında bekletirseniz, etiniz yumuşacık ve çok lezzetli olacaktır.

Tuzlu Çorba

Mutlaka yaptığınız çorbaların tuzunu fazla kaçırdığınız zamanlar olmuştur. Buna çözüm yine mutfak şeflerinde. Tuzlu çorbalara çare için şeflerin kullandığı mutfak hileleri neler, bir bakalım;

mutfak1

-En çok tercih edilen yöntem; çorbaya biraz su ekleyip birkaç dakika daha pişirmektir. Ancak bu çoğu zaman çorbanın tadını bozar.

-Tuzlu çorbaya, tuzsuz et suyu eklemek mükemmel bir çözüm olacaktır.

-Eğer tuzsuz et suyunuz yoksa çorba tencerenizin içine küçük bir torba halinde pirinç koyun. Pirinç derhal fazla tuzu emecektir.

-Tuzlu çorbanın çözümü için kullanılan mutfak hileleri arasında şeker de yer alır. Çorbanıza şeker ekleyin ve tadına bakın. İstenilen tuz kıvamına kadar şeker eklemeye devam edin

-Soyulmuş bir patatesi tencerenin içine atın. Patates, tıpkı pirinç de olduğu gibi fazla tuzu emecektir.

Kaynak
onedio

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu