Alışveriş Rehberi

Mutfağınızda Mutlaka Bulunması Gereken Mutfak Aletleri

instagram takipçi hilesi

Mutfak aletleri, günlük hayatımızda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Özellikle bayanlar mutfakta çok fazla zaman geçirmektedir. Mutfak aletleri hem zamandan hem de maddi açıdan tasarruf etmenize sebep olur. Teknoloji ilerledikçe elektrikli ev aletleri de pastadan kendilerine düşen payı aldılar.

Yeni bir ev kuruyorsanız ya da mutfağınızı baştan aşağıya yeniliyorsanız, bu yazımız tam size göre. İşte mutfağınızda mutlaka bulunması gereken mutfak aletleri…

mutfak aletleri 1 ve öne çıkan

Kesinlikle Sahip Olmanız Gereken Mutfak Aletleri

1 – Mutfak Robotu

Çoğu insan için mutlak olmazsa olmaz mutfak aleti, değiştirilebilir bıçaklara sahip bir mutfak robotudur. Bu ürün tek başına aşçının en iyi arkadaşı olarak düşünülebilir. Bununla birlikte, peynir, domates, soğan veya dilim çubuk biberi rahatlıkla öğütebilrisiniz. Yapabilecekleriniz bunlarla sınırlı değildir.

Ayrıca mayonez, fıstık ezmesi veya krema yapmak ve aynı zamanda herhangi bir sayıda sebzeyi zaman kaybetmeden dilimlemek için de kullanabilirsiniz. Mutfak robotları, size zaman kazandıracak önemli bir mutfak aracıdır ve kullanmaya başladığınızda, yemek pişirirken zaman kazanmak için daha fazla kullanım alanı keşfedeceksiniz.

mutfak aletleri 2

2 – Katı Meyve Sıkacağı

Bir katı meyve sıkacağınız yoksa hemen bir tane satın almalısınız. Zaten bir tane varsa, her zaman kullanmalısınız. Meyve sıkacakları, tariflerde arandıklarında sadece limon, greyfurt ve portakal suyunu sıkmak için harika bir araç değil, aynı zamanda sebze suyu da sıkabilirler.

Size kas kazandırır ve mümkün olan en fazla meyve suyunu çıkarırlar. Sadece narenciye meyvelerini elle sıkarak elde edemeyeceğiniz bir şeydir ve eski tarz bir narenciye sıkacağı ile asla sıkamayacağınız bitkilerden meyve suyu çıkarmanıza olanak tanır.

mutfak aletleri 3

3 – Blender ve Mikser

Blender’lar, kadınların mutfakta en çok kullandığı mutfak aletlerinden biridir. Bir şeyleri karıştırmak için kullanılırlar. El ile kullanılan blender’lar öğütme amacı ile de kullanılır. Annelerimiz mercimek çorbası yaptıklarında mercimekler’in çorbanın içerisinde topak topak kalmaması için blender kullanırlar. Böylece mercimekler öğütülerek daha yumuşak bir kıvam elde edilir.

mutfak aletleri 4

4 – Kettle

Kettle veya Türkçe adı ile su ısıtıcılar, zaman anlamında bizlere çok yardımcı olurlar. Örneğin acil olarak kaynar suya ihtiyacınız oldu. Suyu çaydanlıkta kaynatmanız biraz zaman alacaktır. Fakat kettle ile suyu kısa bir zamanda kaynatabilirsiniz. İşte mutfak gereçlerinin zamandan tasarruf sağlamalarının bir örneği de budur.

mutfak aletleri 5

5 – Fritöz

Fritöz, kızartma yapmak için kullanılan elektrikli bir mutfak aletidir. Derin yağda kızartma yapmak için idealdir. Patates, köfte benzeri yiyecekler rahatlıkla kızartılabilir. Kadınlar kızartma tarzı yemekleri yaparken büyük sıkıntı yaşarlar. Etrafa yağ sıçradığı için temizliği de zor olur. Fritöz ile bu sorun bir nebze de olsa ortadan kalmış olur.

Fritözler derin olduğu için yağ sıçrama gibi bir sorunla karşılaşmak nadirdir. Özel tel haznesi ile rahatlıkla kızartma yapılabilir.

mutfak aletleri 6

Mutfak aletleri ile ilgili videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu