PolitikaYerli Erkek Ünlüler

Mustafa Şen

Mustafa Şen Kimdir?

instagram takipçi hilesi

mustafa sen kimdir
Tam adı: Mustafa Şen
Doğum tarihi: 1966
Doğum yeri: Trabzon / Akçaabat
Boyu: 
Burcu: 
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 3 çocuk babası
Mesleği: Akademisyen, Araştırmacı, Yazar
Aktif Yılları: 2016 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Mustafa Şen Kimdir? Mustafa Şen, 2016 Ocak ayında Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun Başdanışmanı olarak göreve getirilmiştir. GENAR araştırma şirketi Genel Müdürü ve Akademisyen, Araştırmacı ve Yazardır.
Mustafa Şen, evli ve 3 çocuk babasıdır. 1966 yılında Trabzon’un Akçaabat ilçesinde doğan Mustafa Şen, Trabzon Fatih Lisesi’nden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi‘nde Felsefe bölümü okuyan Şen, daha bölümü bitirmeden Tarih Bölümü’ne geçerek 1995 yılında mezun oldu. Hemen ardından Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde yüksek lisans yapan Mustafa Şen, şu an Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde doktorasına devam etmektedir.

Haliç Üniversitesi ve Fatih Üniversitesi’nde,  Araştırma Yöntemleri ve Siyasal İletişim dersleri vermesinin yanı sıra, Etiler ve Kilyos Polis Meslek Yüksek Okulu’ nda, Yönetim, Liderlik ve Sosyoloji dersleri vermiştir.

Kurucu ortağı ve genel müdürü olduğu GENAR Araştırma ve Danışmanlık Merkezi’nde sosyal siyasal ve pazar alanlarında bilimsel araştırma projelerini yönetti. Özellikle yerel yönetim ve şehirler projeleri üzerine çalıştı.

13 Dünya Metropolünde Su Yönetimi Benchmarking Çalışması kitaplarını ele alan Mustafa Şen, Türkiye’ de ise Konya İmajı, Suyla Gelen Kültür, Kent ve Su kitaplarını yazmıştır. Yerel Üzerine Aykırı Yazılar başlıklı bir kitap yazdıktan sonra, araştırmacı ve yazar arkadaşlarıyla birlikte ise İstanbul’da Şiddet ve Şiddet’in Sosyolojik Arka Planı adlı kitabını yazdı.

Ayrıca; Müslüman İsa, Adım Adım İstanbul (2 cilt), Kentli Yaşam Kılavuzu, İstanbul’un İlkleri ve Enleri, İstanbul Kültür Atlası, İstanbul’un Semtleri Kitapçıkları (120 semt), İstanbul Gecekondu Kültür İnsan, Nasıl Bir Şehirde Yaşıyoruz, İstanbul: Su Gibi, İstanbul: Tarihin Işıltısı, İstanbul Mevlevihaneleri kitabı ve Paris‘in Kentsel Dönüşümü isimli kitapları yayına hazırladı.

Mustafa Şen, İstanbul’un Şehirleri adlı 14 ülkede çekilen 18 bölümlük bir belgesel ve İstanbul üzerine 20 kadar çekilen belgeselinde yapımcısıdır.

Ulusal ve uluslararası sempozyum ve konferanslarda bir çok bilimsel tebliğ sunan Mustafa Şen, çeşitli gazete ve dergilerde ise bilimsel, felsefi ve edebi yazıları ile şiirleri yayınlanmıştır.

7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 tarihleri genel seçimlerinde, AKP’den İstanbul 1. bölge Milletvekili aday adayı oldu, fakat aday gösterilmedi. 2016 Ocak ayında ise Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun başdanışmanı olarak göreve getirildi.

Mustafa Şen’in kaleme aldığı kitaplar ise şu şekildedir:

  1. 13 Dünya Metropolünde Su Yönetimi Benchmarking Çalışması (2004)
  2. Türkiye’de Konya İmajı (2005)
  3. Suyla Gelen Kültür (2006)
  4. Kent ve Su (2006)
  5. İstanbul’da Şiddet ve Şiddetin Sosyolojik Arka Planı (2008)
  6. Yerel Üzerine Aykırı Yazılar (2008)
  7. Kürt’üm, Ben de Doğruyum (Evren Çelik Wiltse, İhsan Aktaş) (2013)

Videoları

 

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu