Murat Ülker

Murat Ülker Kimdir?

instagram takipçi hilesi

murat ulker 7 1
Tam adı: Murat Ülker
Doğum tarihi: 21 Mart 1959
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Burcu: Koç
Ailesi: Sabri Ülker (Babası), Güzide Ülker (Annesi)
Eşi: Betül Ülker
Çocuk (ları): Yahya Ülker, Mustafa Ülker, Fatih Ülker
Mesleği: İş Adamı
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Murat Ülker Kimdir? Murat Ülker 21 Mart 1959 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

Lise eğitimini İstanbul Erkek Lisesinde okumuştur. Lisans Eğitimini ise Boğaziçi Üniversitesinde tamamlamıştır. Murat Ülker 1982 yılında iş hayatına atılmıştır. AIB Collage of Business’de eğitim görmüştür. Amerika Birleşik Devletleri’nde Continental Baking şirketinde staj yapmıştır.

Şuan sahibi olduğu Yıldız Holding’te görevine 1984 yılında, kontrol koordinatörü olarak başlamıştır. İlerleyen yıllarda ise işletmelerden sorumlu genel müdür yardımcılığı ve genel müdürlük gibi görevleri üstlenmiştir.

2000 yılında Yıldız Holding’in İcra Kurulu Başkanlığını üstlenmiştir.
Murat Ülker’in 3 çocuğu vardır. Hobileri arasında seyahat etmek, yelken vardır. Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmaktadır.

Spor alanına ilgisiyle de tanınmaktadır. 1993 yılında Ülkerspor Basketbol Kulübü’nün kurulmasında oldukça katkısı vardır. 2006’da Fenerbahçe ve Ülkerspor birleşmeden önce, 4 şampiyonluk, 6 Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 3 Türkiye Kupası kazanılmıştır.

2021 yılında 6.2 milyar dolar kazancıyla Türkiye’nin en zengin kişisi olmuştur. Dünyanın en zenginler sıralamasında ise 421. Kişi olmuştur.

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu