Yerli Erkek Ünlüler

Murat Balcı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

murat balci 1
Tam adı: Murat Balcı
Doğum tarihi: 24 Mayıs 1983
Doğum yeri: Almanya
Boyu: 1.8 m
Burcu: İkizler
Ailesi: 
Sevgilisi: Esra Dermancıoğlu
Mesleği: Dizi Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu, Sinema Oyuncusu, Müzisyen,
Aktif Yılları: 2003 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Murat Balcı Kimdir? Murat Balcı, dizi ve sinema oyuncusudur.

Murat Balcı, 24 Mayıs 1983 tarihinde Almanya’da dünyaya gözlerini açmıştır. Aslen İzmirlidir. 10 yaşında iken Almanya’dan İzmir’e dönmüşledir.

Üniversite eğitimini Ege Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü‘nde tamamlamıştır. Ufaklığından beri müzik ile uğraşmaktadır. 17 yaşında iken İzmir’in bir yerel televizyon kanalında “Ege Ses” yarışmasına katılmış ve “Küçüklüğüm” isimli şarkıyı seslendirmiştir. Bu şarkı ile “En İyi Erkek Ses” seçilmiştir.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra hem müzik hem tiyatro yapmaya başlamıştır. Tiyatro alanında ilerlemek için Müjdat Gezen Sanat Merkezi Actor Studio‘da  eğitimler almıştır. İlk oyunculuk deneyimini 2004 yılında yayınlanan “En İyi Arkadaşım” isimli dizide yaşamıştır. Bu dizide Hamdi Alkan, Cem Aktaş, İlayda Akdoğan ve Neslihan Acar gibi isimler ile birlikte oynamıştır.

Murat Balcı, bu diziden sonra pek çok yapımda da rol almıştır. 2018 yılında Kanal D ekranlarında seyirci ile buluşan “Tutsak” isimli dizide de kamera karşısına geçmiştir. Daha sonra yine Kanal D ekranlarında dizi severler ile buluşan “Afili Aşk” isimli dizide Çağlar Ertuğrul, Serkay Tütüncü, Burcu Özberk, Zeynep Tuğçe Bayat ve Taner Rumeli gibi isimler ile birlikte rol almıştır.

Balcı, 2020 yılında başlayan 17 Şubat 2021 tarihinde final yapan Sol Yanım isimli dizide Özge Yağız, Tolga Mendi, Emre Bey, Defne Samyeli, Cemre Baysel, Cansel Elçin, Deniz Barut, Taner Rumeli, Esra Bezen Bilgin, Seda Akman, Feyza Civelek, Tuğçe Açıkgöz, Benian Dönmez, Ecem Atalay, Emre Dinler, Oktay Çubuk, Ergül Miray Şahin ve Aleyna Şen gibi isimler ile birlikte kamera karşısına geçmiştir.

Murat Balcı ile Esra Dermancıoğlu’nun bir süredir birlikte oldukları iddia edilmiştir. Çiftin yanak yanağa oldukları fotoğraf basın tarafından yayınlanmıştır.

Murat Balcıoğlu Rol Aldığı Dizi ve Filmleri

  1. 2020 – 2021 – Sol Yanım (Televizyon Dizisi)
  2. 2019 – Afili Aşk (Televizyon Dizisi)
  3. 2017 – Tutsak (Televizyon Dizisi)
  4. 2015 – Kod Adı: K.O.Z. (Sinema Filmi)
  5. 2015 – Günebakan (Televizyon Dizisi)
  6. 2008 – Dedektif Biraderler (Televizyon Dizisi)
  7. 2006 – Doktorlar (Televizyon Dizisi)
  8. 2003 – 2007 – En İyi Arkadaşım (Televizyon Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu