Yerli Erkek Ünlüler

Muhammed Yakut Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Muhammed Yakut Kimdir?
Tam adı: Muhammed Yakut
Doğum tarihi: ??. ??. 1972
Doğum yeri: Diyarbakır, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: –
Ailesi: Hacı Hasan Yakut (Babası)
Eşi: Gizem Seher Yakut
Çocuk (ları): Bir bilgi bulunmuyor.
Mesleği: İş İnsanı
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana
youtube-chanel

Hakkında

Muhammed Yakut Kimdir? Muhammed Yakut, iş insanı olarak bilinen biridir. Son günlerde “Deliler Delisi” lakabı ile yayınladığı videolar ile tanınmaktadır.

Muhammed Yakut Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Muhammed Yakut, 1972 senesinde Hacı Hasan Yakut’un oğlu olarak Diyarbakır’da dünyaya gözlerini açtı. Diyarbakırspor’un eski başkanlarından olan Abdurrahman Yakut’un yeğenidir.

Muhammed Yakut Eğitimi

Lise eğitimine başka bir lisede başlamıştı. Fakat buradan atıldığı için eğitimini Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi.

Muhammed Yakut Kariyeri

Muhammed Yakut, 1992 senesinde BOTAŞ’ta çalıştığını söylemektedir. Daha önce de Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini de yürütmüştür. Ankara’da faaliyet gösteren bir yağ fabrikasının da sahibidir.

2012 yılında medyada yer alan haberlere göre, Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki Denizatı Petrokimya Şirketi’nin sahibi olan bir iş insanı kaçırılmış ve 400 bin dolarlık fidye talep edilmişti. Bu olayın sorumluları arasında Muhammed Yakut da bulunmaktadır. İş adamının kaçırılmasından sonra başlatılan operasyonlar sonucunda Yakut da tutuklanarak cezaevine gönderilmiştir.

Muhammed Yakut, son zamanlarda YouTube ve Twitter gibi popüler sosyal medya platformlarında “Deliler Delisi” adı altında yayınlar yapmaktadır. Kanalında Sedat Peker gibi farklı konular hakkında videolar paylaşmaktadır. Melih Gökçek ile ilgili iddialarıyla gündeme gelen Yakut, Gökçek’in “Travesti Okşan” adı verilen bir kişiyle ilişkisi olduğunu ima etmiştir.

Gazeteci Serdar Akinan, Yakut’un bir dönem eski TFF Başkanı ve Limak Holding sahibi Nihat Özdemir‘in korumalığını yaptığını iddia etmiştir.

11 Nisan 2023 tarihinden itibaren “Deliler Delisi” takma adıyla siyasetçiler hakkında ortaya attığı iddialarla tanınan Yakut, Sedat Peker’i 20 yıldan daha uzun süredir tanıdığını ancak aralarında bir samimi ilişkinin olmadığını belirtti. Yakut’un sabıkası oldukça kabarıktır. Çeşitli suçlardan kaydı bulunmaktadır.

Muhammed Yakut’un Suç Dosyası:

 • Hakaret (12 Ekim 2022)
 • Yağma (kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma) (27 Aralık 2021)
 • Tehdit (12 Temmuz 2017)
 • Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak (26 Mart 2006)
 • Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma ve yağma (31 Mayıs 2012)
 • Hakaret, şantaj ve tehdit (1 Şubat 2011)
 • Kasten yaralama (30 Mayıs 2007)
 • Elektrik hırsızlığı (31 Mart 2005)
 • 6136 sayılı, ateşli silahlar ve bıçaklar kanununa muhalefet (8 Şubat 2001)
 • Sahtecilik (8 Şubat 2001)
 • Yağma (1 Ocak 2000)

Muhammed Yakut, İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği tarafından 15 Nisan 2023 tarihinde verilen karar sonrasında “hakaret” ve “terörle mücadelede görev almış kişileri hedef göstermek” suçlarından aranmaktadır.

Muhammed Yakut’un kaçışı ise 6 Nisan 2023 tarihinde gerçekleşti. Edirne Kapıkule Hudut kapısından Bulgaristan üzerinden yurtdışına çıktı. Şu an Almanya’da olduğu bilinmektedir.

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu