Gezi Rehberi

Muğla’da Gezilecek Yerler Nereleri?

Türkiye, her yanı saklı bir cennettir. Muğla gezip görülmesi gereken muhteşem yerlerden biridir.

instagram takipçi hilesi

Muğla’da Gezilecek Yerler Nereleri? Tatil ve gezi denildiği zaman akla ilk gelen yer Muğla olmuştur. Deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak isteyenlerin ilk sıradaki yeridir. Sadece tatil değil, kültür mirası olarak ünlü bir yerdir. Tarihi antik mekanlara ev sahipliği yapan Muğla’nın birçok muhteşem bölgesi bulunur. Muğla’yı gezmek isteyenler günlerini buraya ayırmalı ve detaylı bir şekilde gezmelidir. Muğla’da gezilecek yerler hakkında, gezi rehberi kategorimizde sıkça vurguladık. Ancak bu listemizde daha saklı ve herkesin bilmediği yerleri yazmak istedim. 

Muğla’da Gezilecek Yerler

Doğası, binaları, denizleri ve çarşıları ile son derece gözde olan bir şehirdir. Özellikle plajları için tercih edilen Muğla’nın gezilmesi gereken onlarca yeri bulunuyor. Adaları ve doğal mekanları ile Muğla’nın gezilecek yerleri;

Sedir Adası

Muğla bölgesinin en sakin ve en sığ adalarından biri sedir adasıdır. Sedir adası diğer bir adıyla kleopatra adasıdır. Görsel bir şölen olan ada, sakinliği ve denizinin güzelliği ile dikkatleri toplamıştır. Adada konaklayanlar için tarihi çarşılar bulunur. İsteyen herkes hediyelik eşya ya da yöresel yiyecekler alabilir.

sedir adasi

Datça

Plajları ve koyları ile ünlenen Datça turist akınına uğramaktadır. Muğla’nın en güzel yerlerinden biri olan Datça, tatil yapmak için son derece muhteşem bir bölgedir.

Yuvarlak Çay

Serin akan bir çay etrafında muhteşem manzara ile seyir yapabilir ve akşam yemeğinizin tadını çıkarabilirsiniz. Çayın kenarında otantik kafeler ve restoranlar bulunuyor. İsteyen herkes kolayca gidebilir.

Knidos Antik Kenti

Knidos antik kenti, zamanında en gelişmiş tıp merkezlerinden ikincisi olmuştur. Bilim ve mimari alanında çalışmalar yapılan bir bölge olmuştur. İçerisinde çeşitli tapınaklar ve merkezlerin bulunduğu antik kent, son zamanlarda en çok turist ağırlayan bölge olmuştur. 

knidos antik kenti

Ölüdeniz

Ölüdeniz, Muğla denilince akla gelen ilk muhteşem denizdir. Tarihi açısından büyük önemi olan Ölüdeniz, hakkında birçok hikayeler yazılmış bir cennettir. Kimi bir aşk uğruna ölen kalplerin mezarıdır der, kimi ise farklı hikayeler ile anlatır. Ölüdeniz son yıllardır turistlerin akın ettiği sahildir.

Aktur Tatil Köyü

Muğla’nın kamp bölgesi olan aktur tatil köyü, ziyaretçilerinin akınına uğramaktadır. Minik bir adada yer alan tatil köyünde çadırını alan muhteşem bir tatil yapmaktadır. Hareketli bir eğlencedense sakin bir tatili tercih edenler aktur tatil köyüne gelirler ve burada kafa dinlerler.

aktur

Günlüklü Koyu

Muğla’nın gezilecek en güzel koylarından biridir. Piknik ve eğlence için günlüklü koyu tercih edilebilir. Muğla’nın birçok koyu son derece harika görünür ve tatil için tercih edilen koyların başında gelir. Özellikle sakin bir tatil yapmak isteyenler sık sık günlüklü koyuna gelir.

İlgili Video

https://www.youtube.com/watch?v=CVAUr9Ru7Us

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu