Yerli Kadın Ünlüler

Morena Taraku Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Morena Taraku
Tam adı: Morena Taraku
Doğum tarihi: 1 Nisan 1993
Doğum yeri: Arnavutköy, İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,75 m
Burcu: Koç
Ailesi: 
Sevgilisi: …
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2010’lu yıllardan bu yana
youtube-chaneldeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Morena Taraku Kimdir? Morena Taraku, şarkıcıdır.

Morena Taraku, 1 Nisan 1993 tarihinde İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde dünyaya gözlerini açmıştır. Aslen Kosovalıdır. Babası, annesi ve erkek kardeşi ile beraber iyi bir çocukluk geçirdi. Okulu evlerinin yanında yer aldığını ve her anısını hatırladığı belirtmiştir. Mutlu aile tabloları 12 yaşında iken birden söndü. Annesi doğal sebeplerden dolayı hayatını kaybetti.

Eğitim hayatını Kosova’da tamamladı. Küçüklüğünden beri müzik ile iç içe büyüdü. Müzik ile yürümek istiyordu. Fakat bir şeyler yapması gerekti. Bu yüzden fiziğini ve güzelliğini kullandı. Güzellik yarışmasına katıldı ve kendisini bir basamak yukarı taşıdı. Kariyerine ilk olarak modellik yaparak başladı.

2010 senesinde itibaren Miss Earth, Miss Liberty of the World ve Miss Exclivise isimli güzellik yarışmalarında ülkesi Kosova’yı temsil etti. 2012 senesinde Miss Liberty of the Wolrd birincisi oldu.  Fiziği ve güzelliği sayesinde artık belli bir kariyer basamağına gelmişti. Artık müzik sektörüne girmeye karar verdi. Off, Love Love, Lule ve Ki Me Bo isimli şarkıları ile büyük sektörüne hızlı bir giriş yaptı. Kliplerini ise sık sık annesine adadığı söylemektedir.

Taraku, sık sık hayatta vazgeçmemek gerektiğini ve hayallerinin peşinden koşarak asla geriye bakılmaması gerektiğini dile getirmektedir. Sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan genç şarkıcı, nesli tükenmekte olan hayvanların yasa dışı olarak avlanması ve çevre temizliği gibi projelerde görevler üstlenmektedir.

Berdan Mardini ile aynı yerde oturmaktadır. İkilini aşk yaşadığı, hatta Berdan Mardini‘nin yakınlarına hayatı tekrardan Morena Taraku ile bulduğunu ve çok mutlu olduğunu söylediği iddia edildi. Geçtiğimiz günlerde Berdan Mardini’nin doğum günü partisini de Morena düzenlendi.

Berdan Mardini geçtiğimiz dönemde 10 yıllık eşi Fatoş Yelliler ile boşanmıştı.

Morena Taraku Şarkıları

  1. Femnat
  2. Fuck Your Location
  3. Inat
  4. Off
  5. Shlif
  6. Ki Me Bo
  7. Lule
  8. Dashni
  9. Love Love

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu