Alışveriş Rehberi

Mor Şampuan Nedir, Ne İşe Yarar?

instagram takipçi hilesi

Mor Şampuan Nedir?

Mor şampuan, saçınızı sarıya boyatarak tazelenmek istiyorsanız, sarışın olmanın bazı zorluklarına da hazırlıklı olmalısınız diyenleri susturanlardan diyebiliriz. Çevresel etkiler nedeniyle zamanla solan saçlar, sıcak tonların görünümü ile turuncuya döner. Ayrıca bu istenmeyen renk değişimi gümüş, gri ve kahverengi saçlarda da görülebilir.

Mor Şampuan

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Saç Rengini Eşitler

Saçın doğal rengine zarar verebilecek ve istenmeyen renk tonlarına neden olabilecek birçok faktör vardır. Bunlara sigara dumanı ve yüksek sıcaklıklara maruz kalma gibi etkiler dâhildir. Düzleştirici, toka gibi saç şekillendirme araçlarını düzenli olarak kullanırsanız, mor bir şampuanla ısının saçınızdaki olumsuz etkilerini düzelterek canlı ve açık tonları koruyabilirsiniz. Boyama sonrası saçta oluşan sıcak alt tonları engeller.

mor sampuan nedir ne ise yarar1

 

Güzellik Salonlarına Gerek Kalmaz

Saçınızı istediğiniz renk tonuna kavuşturmak için berbere sık giderseniz mor şampuanın maliyet düşürücü etkisinden memnun kalabilirsiniz. Mor şampuan, kendine has rengi ve kendine has özelliklerinin yanı sıra evde rahatlıkla kullanılabilecek saç bakım ürünlerinden biridir.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

  • Mor şampuan kullanmanın temel adımlarına geçmeden önce doğru ürünü seçtiğinizden emin olmalısınız. Bu nedenle saç renginizin kalıcılığı açısından daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.
  • Kullanacağınız mor şampuan koyu ve kalın olmalıdır. İyi bir ürünün görüntüsünün şeffaf değil opak olduğunu bilmelisiniz.
  • Saç renginize özel bir formül seçmeniz gerekebilir. Koyu mor şampuanlar genellikle platin, gri ve gümüş saçlar için daha iyidir. Doğal sarı saçlarınız varsa, parlak mor şampuanları tercih etmelisiniz.
  • Mor şampuanı saçınıza uygulamadan önce saçınızı ılık suyla iyice yıkayın. Böylece hem saç derinizi rahatlatabilir hem de şampuanın daha iyi emilmesi için saçınızı uzatabilirsiniz.
  • Saçınız tamamen ıslandığında, şampuanı kökten uca hafifçe uygulayın.

mor sampuan nedir ne ise yarar2

  • Gölge değişikliklerine daha duyarlı olan uç kısmına özellikle dikkat edin
  • Mor şampuanı saçınıza demlemek için yeterince bekledikten sonra geriye sadece durulama işlemi kalıyor. Saçı iyice durulayın ve saçı nemli tutmak için saç kremi kullanın. Mor şampuan kullandıktan sonra saç renginin gri veya solgun görünmesini istiyorsanız mor saç kremi de tercih edebilirsiniz.
  • Diğer şampuan türlerinden farklı olarak mor pigmentli şampuanlar hemen yıkanmamalıdır. Şampuanın etkisini göstermesi için bir süre saçınıza oturmasını beklemelisiniz. Durulamadan önce beklemeniz gereken süre saç renginize ve saçınızın boyalı olup olmamasına bağlıdır.

Mor Şampuan Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aşırı kullanım: Mor şampuanı günlük şampuanınızın yerine koymamalısınız. Aksi takdirde, aşırı mor şampuan kullanmak saçınızın daha koyu ve mat görünmesine neden olabilir. Bu şampuanları haftada bir kez kullanmak yeterlidir, bu şampuanların amacı saçları temizlemek değildir. Dengeli bir şekilde kullanarak saç tellerindeki daha sıcak tonların daha fazla ışığı yansıtmasını sağlayabilir ve genel olarak daha sağlıklı bir saç görünümü elde edebilirsiniz.

Yanlış kullanım: Normal şampuanlar hemen köpürüp durulanırken, mor şampuanlarda durum farklıdır. Mor şampuan etkisi, mor şampuanın saçta bir süre bırakılmasından sonra ortaya çıkar. Aslında, çok fazla nemi emmiş saça bir maske gibi bir havluyla uygulayın ve harika sonuçlar için üç ila yedi dakika bekletin.

Mor Şampuan İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=7Q4wOBXd0kc

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu