Yerli Kadın Ünlüler

Mina Derman Kimdir?

instagram takipçi hilesi

mina derman kimdir 3
Tam adı
: Mina Derman
Doğum tarihi: 11 Nisan 2002
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Burcu: Koç
Boyu: 1.73 m
Ailesi:
Mesleği: Dizi Oyuncusu
Aktif Yılları: 2019 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Mina Derman Kimdir? Mina Derman, dizi oyuncusudur.

Mina Derman Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Mina Derman, 11 Nisan 2002 günü İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. 1,73 m boyunda olan Derman, koç burcudur.

Mina Derman Eğitimi

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini MEF Okulları’nda tamamladı. Üniversite eğitimi için İtalya’da yer alana Milano Naba Academy Üniversitesi’ne başvuru yaptı ve başvurusu kabul edildi.

Mina Derman Kariyeri

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra oyunculuk dersi aldı. Payitaht Abdulhamit dizisinde de rol alan Arif Pişkin aynı zamanda Derman’ın oyuncu koçudur. Oyunculuk kariyerine 2019 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan İncir Ağacı dizisinde başlayan Derman, bu dizide Buket Dereoğlu, Ece Balıç, Burakhan Yılmaz, Sidal Damar, Faruk Pakiş, Arif Nazım, Özlem Güveli, Damla Tombak, Aylin Kılınçarslan, Eren Pekgöz, Fatih Hürkan ve Murat Demirkıranlardan gibi isimler ile birlikte rol aldı.

Mina Derman, 21 Kasım 2020 ve 19 Aralık 2020 tarihleri arasında yayınlanan ve 5 bölüm süren “Bir Annenin Günahı” isimli dizide de kamera karşısına geçti. Bu dizide Özge Özberk, Musa Uzunlar, Emre Kınay, Mert Yazıcıoğlu, Simay Barlas, Pamir Pekin ve Alihan Türkdemir ile birlikte oynadı.

20 Haziran 2021 ve 10 Eylül 2021 tarihleri arasında yayınlanan “Baş Belası” isimli dizide de rol alan Derman, oyunculuk sektöründe deneyimlerini arttırmaya devam etti. 20 Eylül 2022 günü ATV’de başlayan “Ben bu Cihana Sığmazam” dizisinde de Oktay Kaynarca, Ebru Özkan, Ozan Akbaba, İsmail Demirci ve Burak Çelik ile birlikte kamera karşısına geçti.

Derman, oyunculuk yetenekleriyle geleceğin önde gelen kadın başrol oyuncularından biri olarak kabul edilmektedir. Çocukluk yıllarından itibaren sanata büyük bir ilgi duyan Mina Derman, oyuncu olmayı uzun süredir hayal ettiğini dile getirmiştir.

Ayrıca, Mina Derman‘ın hayvan sevgisi bir başka dikkat çekici özelliğidir. Onun aynı zamanda sevimli bir kedisinin olduğunu belirtmek gerekir.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu