Film & Dizi ÖnerisiListelerYeni Teknolojiler

Metaverse Konulu 6 Film

instagram takipçi hilesi

Hayatımızın artık büyük bir kısmını kaplayacak olan metevarse kavramı, aslında yıllar önce filmlere konu olmuştu. Günümüzde adını sıklıkla duyduğumuz metaverse kavramı, gelecekte de hayatımızın büyük bir kısmını kaplayacağı kesin. Metaverse konulu filmler arasından 6 filmi sizin için derledim.

Metaverse Konulu 6 Film

metaverse konulu filmler1

Metaverse konulu filmler: Lucy (IMDb 6,4)

Tayvan’ın başkenti Taipei’deki yeraltı suç dünyası sokak çeteleri, mafya ve kooperatif polisi tarafından yönetiliyor ve en aktif işlemler uyuşturucu ağları üzerinden gerçekleştiriliyor. Lucy kendi halinde takılmayı seven bir kadındır. Fakat bir kaç gece birlikte takıldığı Richard yüzünden kendini birdenbire en kötü şöhretli uyuşturucu ağlarından birine yakalanmış bulmuştur.

Bir haberci olarak vücuduna yeni bir sentetik ilaç implante edildiğinde, vücuduna girip kanıyla karışmaya başladığında, mucizevi bir durumla karşı karşıya kaldı. Lucy’nin kan damarlarından akan kimyasallar ona insanüstü yetenekler kazandırdı. Akıl okuma, telepati, acısızlık gibi süper yeteneklere sahip genç bir kadın, beynin algısının tüm kapılarını sonuna kadar açacaktır. Filmin ana teması ise ”Beyninizin %100’ünü kullanırsanız ne olur?”

metaverse konulu filmler2

Ready Player One (IMDb 7,4)

Küçük yaşta ailesini kaybeden Wade Watts, gerçek dünyanın sıkıntılarından kaçmak için zamanını The Oasis adlı oyun dünyasında geçiriyor. Oyunun milyoner kurucusu oyun evrenine bir anahtar gizlemiştir.Öldüğünde tüm servetini ve oyunun kontrolünü anahtarı bulan kişiye vaat etmiştir.

Wade bu maceralı hazine avına başladı. Zamanla her şey bir oyun olmaktan çıkıp amansız bir yarışma haline gelir. Çünkü şirket hissedarları ve açgözlü oyuncular, diğerlerinden önce hazine kazanmak için diğer rakipleri ortadan kaldırmak için her şeyi yapmaya hazırdır.

metaverse konulu filmler3

Metaverse konulu filmler: Iron Man (IMDb 7,9)

Tony Stark hem bir mühendislik dehası hem de tam bir playboy. Kendi ülkesinde en gelişmiş füze ve silahları üretiyor. Afganistan’da yeni füzelerin tanıtımını yaparken yakalandı ve yaralandı. Onu kaçıranlar ondan kendileri için füzeler yapmasını istedi. Tony bir zırh yaptı.

Bunu yapmaktaki amacı, bilgeliğini farklı bir kurtuluş yöntemi planlamak için kullanmaktır. Boş zamanını kendisine adayan kadın, Tony’nin hayatı artık bambaşka bir şekle bürünür. Bununla nasıl başa çıkacağı asıl meseledir.

metaverse konulu filmler4

Wreck-It Ralph (IMDb 7,7)

Ralph, Atari’nin binaları yıkma oyununda “kötü adam” rolünü oynadı. Yıllarca aynı işi yapmaktan ve oyundaki iyi adam tamircisi “Felix”in gölgesinden bıktı. Aynı zamanda, Felix tüm beğenileri üzerine toplamayı başardı. Ralph  iyi bir kahraman olmak istiyor ve diğer video oyunları arasında geçiş yapmaya başlıyor. Ancak bir oyundan diğerine atlarken meydana gelen kaza, bir düşmanı serbest bıraktı ve Sugar Rush’ı tehlikeye attı.

metaverse konulu filmler5

Tron (IMDb 6,8)

Video oyununu tasarlayan ve yazan Kevin, patronun işini çaldığını kanıtlamaya çalışırken kendi programında tutsak oldu. Burada tüm programlar ve programlar bireysellik kazanmıştır. Programcılar ve kullanıcılar neredeyse kutsal varlıklar olarak kabul edilir. 1982 yapımı olan film günümüzde konuşulan metaverse kavramını yansıtmıştır.

metaverse konulu filmler6

Smart House (IMDb 6,2)

Bir genç, yarışmada tam otomatik rüya evi kazandı. Ancak kısa süre sonra onu kontrol eden bilgisayar kontrol etmeye başladı. Artık her şey gencin kontrolünden çıkmıştı. Genç ise bilgisayarı kontrol altına alabilmek için tüm sistemi öğrendi.

Metaverse konulu filmler ile ilgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu