İnternet ve WebYeni Teknolojiler

Metaverse İle Hayatımıza Girecek 8 Meslek

instagram takipçi hilesi

Metaverse İle Hayatımıza Girecek 8 Meslek..! Metaverse, son dönemde en çok duyduğumuz kelimeler arasında yer alıyor. Kısaca açıklamak gerekirse metaverse, aslında bir sanal evrendir. Bilgisayarın yerine arttırılmış gerçeklik cihazları ile gezilebilen, günlük hayatta yaptığınız her şeyi o ortamda da yapabildiğiniz bir 3D ortamdır.

Önümüzdeki günlerde bu sanal evren kullanıma sunulacak. Metaverse, bazı meslek gruplarına olan ilgiyi azaltırken, diğer taraftan yeni meslek gruplarını da ortaya çıkaracak. Şu an için bu meslek gruplarına olan ilgi çok fazla değil. Fakat kullanıma sunulmasından sonra bazı meslek gruplarına da ihtiyaç artmış olacak. Bu meslek gruplarını sizler için derledik. İşte Metaverse İle Hayatımıza Girecek 8 Meslek..!

Metaverse İle Hayatımıza Girecek Meslekler

Metaverse İle Hayatımıza Girecek 8 Meslek

1) Sanal Emlak Uzmanı

Metaverse, kişilerin ve şirketlerin sanal olarak arazi, ev ve dükkan gibi ihtiyaçlarını da karşılayacak. Metaverse tabanındaki sanal arazi, bir emlak ekonomisi yaratacaktır. Bu, sanal emlak uzmanları gibi yeni iş tanımlarına yol açabilir.

2) Risk Yönetimi Uzmanı

Metaverse ayrıca blockchain, Bitcoin ve NFT gibi yatırım araçlarını da entegre edecek. Risk yönetimi uzmanları, yeni dijital teknoloji yapıları ile yatırım araçlarına yatırım yapmanın önemini kazanacak. Risk yönetimi uzmanları, Metaverse’deki şirketleri ya da bireyleri etkileyebilecek finansal riskleri değerlendirmekten sorumlu olacaktır.

3) Blok Zinciri Uzmanları

Blockchain uzmanı ve geliştiricisi; finansal hizmetler, kamu, teknoloji şirketleri, e-ticaret ve pazarlama alanlarında güçlü bir varlığa sahip olacak. Bu uzmanlar ayrıca blok zincirini metaverse tabanındaki kullanıcılar için daha iyi hale getirmenin yollarını arayacak.

4) Dijital Dedektif

Bilgi saklama, işleme ve bu bilgilerin güvenliğini sağlama hem kişiler hem de şirketler için büyük önem taşıyacak. Bu alanda kendisini geliştirmiş ve uzman seviyesine gelmiş kişilere metaverse aleminde de çok ihtiyaç olacak.

Metaverse İle Hayatımıza Girecek Meslekler

5) VR Oyun Tasarımcısı

Online oyunlara olan ilgi son dönemde corona virüs sebebi ile daha da arttı. Özellikle de VR yani Virtual Reality (Sanal Gerçeklik) tabanlı oyunlar da rağbet gördü. Metaverse ile birlikte bu alana olan ilgi çok büyük bir kitleye ulaşacak. Bu yüzden kendinizi bu alanda geliştirebilirsiniz.

6) Siber Güvenlik Uzmanı

Dünya dijital bir alana geçtikçe siber güvenlik konusu daha da önemli bir hale geliyor. tüm şirketler, devletler ve kişiler artık verilerini internet ortamında saklıyor. Kötü niyetli kişilerde bu verilerin peşinde olabiliyor. Siber güvenlik, artık metaverse ile birlikte daha da ihtiyaç duyulan bir alan haline gelecek. Önümüzdeki dönemlerde artık her şirket bir siber güvenlik uzmanını işe alacak.

7) Dijital Satış Uzmanı

Metaverse markalara ürünlerini pazarlama şansını da sunuyor. Günümüzde fiziksel mağazası olan dünyaca ünlü markalar teker teker metaverse mağazalarını açtıklarını duyuruyor. Fiziksel mağazalarda gördüğünüz satış temsilcilerine metaverse evreninde de çok ihtiyaç olacak.

8) Pazarlama Yöneticisi

Pazarlama yöneticisi günümüzde de oldukça ihtiyaç duyulan bir meslektir. Metaverse ile birlikte bu mesleğe olan ilgi ve iş yükü daha da artacak. Şirketinin sanal alemde de pazar payını arttıracak çalışmalar yapacak.

Metaverse İle Hayatımıza Girecek 8 Meslek

Metaverse İle Hayatımıza Girecek 8 Meslek İle İlgili Videolar

Kaynak
Sözcü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu