Yerli Erkek Ünlüler

Mesut Can Tomay

instagram takipçi hilesi

mesut can tomay 5

Tam adı: Mesut Can Tomay
Doğum tarihi: 2 Haziran 1999
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.74 m
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu, youtuber
Aktif Yılları: 2012 yılından bu yana
imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Mesut Can Tomay kimdir? Mesut Can Tomay, 2 Haziran 1999 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk oyuncu ve Youtuber’dir. Aslen Karslıdır. Çocuk yaşta başladığı oyunculuğun ardında katıldığı yarışma programı ve sosyal medya sayesinde adını duyuran Mesut Can Tomay, son olarak aktif olarak Youtube platformunda içerik üretici olarak videolar çekmektedir.

2012 yılında ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Tomay’In ilk projesi, Türkün Uzayla imtihanı isimli dizi olmuştur. Dizi ve televizyon dünyasında kendisini küçük yaşta gösterdikten sonra popüler olan Vine isimli video platformuyla yeniden adını duyurmuştur. Çekmiş olduğu Vine videolarının yanında Acun Ilıcalı‘nın hazırlayıp sunduğu Yetenek Sizsiniz yarışmasına katılarak yeniden televizyon dünyasında yer edinmiştir.

Yetenek Sizsiniz yarışmasının ardından yeniden oyunculuğa başlayan Tomay, 2016 yılında Kördüğüm isimli dizide İsmail-İsot rolüyle seyirci karşısına geçmiştir. Aynı yıl Özcan Deniz‘in İkinci Şans isimli filminde rol almıştır.

2017 yılında Ezgi Mola‘nın başrolünde olduğu Maide’nin Altın Günü isimli filmde yer almıştır. 2018 yılında Tam Kafadan isimli ilk espor dizisinde rol almıştır. Bu projede ilk defa Ali Biçim’le bir araya gelmiştir.

2019 yılında Ali Biçim ile birlikte iki ayrı Youtube kanalı açarak birlikte içerik üretmeye başlayan Tomay, kısa sürede milyonlarca aboneye ve izlenmeye ulaşmıştır. Ali Biçim’le birlikte sempatik bir ikili olarak sevilen ve izlenen Youtube’da başarılı olarak eğlenceli videolara imza atmışlardır.

2020 itibarıyla Tomay, Instagram ve Youtube’da halen aktif olarak videolar çekip içerik üretmeye devam etmektedir.

Filmleri ve Dizileri

  1. 2012 – Türkün Uzayla İmtihanı (Tarkan Yıldırım)
  2. 2016 – Kördüğüm (İsot)
  3. 2016 – İkinci Şans
  4. 2017 – Maide’nin Altın Günü
  5. 2018 – Tam Kafadan (İsmail)

Videoları

Fotoğrafları

Eda Nurçin

12 Haziran 1997 İzmir doğumlu, Bursa'da büyüyen, İstanbul'da yaşayan, Sinema ve Televizyon mezunu bir editör. Aynı zamanda yeni ve geleneksel medya arasında arafta kalmış bir içerik üreticisi ve yönetmen.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu