Yerli Erkek Ünlüler

Furkan Kaya

instagram takipçi hilesi

furkan kaya 30

Tam adı: Furkan Kaya
Doğum tarihi: 1995
Doğum yeri: 
Boyu: 1,80 m
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Kuvvet Kondisyon ve Postür Düzeltici Egzersizler Eğitmeni, Powerlifting ve Strongman Sporcusu Aktif Yılları: 2014’den Günümüze
youtube-chanel

Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Furkan Kaya kimdir? Furkan Kaya, YouTube üzerinde Ağır Sağlam isimli spor ve vücut geliştirme başlıklı konularda içerikler üreten kişidir. Aynı zamanda Acun Ilıcalı’nın yaptığı Exathlon isimli Netflix platformunda yayınlanacak olan programın kadrosunda yer almaktadır.

Furkan, 1995 yılında dünyaya geldi. 2014 yılından beri vücut geliştirme konusunda videolar çekmektedir. Kanalına “Ağır sağlam” ismini verirken sadece vücut geliştirmeyi değil, aynı zamanda kişisel gelişimi de hedef alır.

Üniversite eğitimini İstanbul Şehir Üniversitesi’nde okumuştur. Bölümü ise Bilgisayar Mühendisliğidir. Furkan Kaya’nın kendine ait bir de web sitesi vardır. Web sitesi üzerinden vücut geliştirme ve duruş düzeltme konusunda bilgilendirici yazılar yazmaktadır. Bunun yanı sıra web sitesinde; spor aletleri ve vücut geliştiren ürünler satılmaktadır.

Furkan Kaya’nın iki adet instagram hesabı vardır. Bu hesaplardan birinde kişisel paylaşımlar yaparken, diğerinde spor konusunda öğretici yazılar paylaşmaktadır.

Hayatının büyük bölümü spor ile geçen Kaya,2018 yılı Powerlifting Halter sporunda Powerlifting Dünya Şampiyonu‘dur. Babası eğitmenlik ve yazarlık yapmaktadır. Üniversite eğitimi esnasında dövüş sporlarına karşı ilgi duymuştur. Ancak dövüş sporlarına duyduğu ilgi çevresindeki insanların onun serseri olduğunu düşünmesine yol açmıştır. O ise bu tarz düşüncelerden rahatsızlık duyarak fitness ve ağırlık çalışmalarına ilgi duymuştur.

Birçok insanın vücudunu ve kusurlarını tanıyarak doğru şekilde spor yapmasına katkı sağlayan Furkan Kaya, her geçen gün çeşitli etkinliklere katılarak kendini geliştirmeye başlamıştır.

95 kg Deadlift ile siklet birincisi olan olan Kaya, kendini geliştirme çalışmalarına parkta ve arkadaşları sayesinde başlamıştır. Arkadaşları ile birlikte MMA maçları yapmıştır. Bir süre sonra arkadaşı Semih ile birlikte salon çalışmalarına başlamıştır. Semih’in kendisine öğrettiği bilgiler, Furkan Kaya’ya yol gösterici olmuştur. Bir süre sonra aldığı eğitimler neticesinde fitness kendisine çekici gelmeye başlamıştır.

Youtube kariyerine başlaması da yine arkadaşı Semih sayesinde olmuştur. Semih, video çekmek konusunda meraklıydı. Zamanla izledikleri videolardan etkilenerek kendileri de kanal açma kararı alarak, bu hayali gerçeğe çevirmişlerdir. Ancak zamanla Semih video çekmeyi bırakarak işi Furkan Kaya devam ettirmiştir. Arkadaşı ile farklı alanlarda çalışsalar da birbirlerini beslemeye devam etmişlerdir.

Sabah çok erken saatlerde kalkan Kaya, öğlene kadar tüm işlerini halleder. Spor ve sağlıklı beslenme hayatının önemli parçası olsa da, zaman zaman fast food beslenerek küçük de olsa kaçamak yapar.

Videoları

Fotoğrafları

Tansu Sülün

Okurum, yazarım, konuşurum. Kelimelerin efendisiyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu