Yerli Kadın Ünlüler

Meryem Can Kimdir?

instagram takipçi hilesi

meryem can 1

Tam adı: Meryem Can
Doğum tarihi: 9 Mart 1996
Doğum yeri: Kartal, İstanbul, Türkiye
Boyu: 1.72 m
Ailesi:
Sevgilisi: 
Mesleği: Youtuber, Sosyal Medya Fenomeni
Aktif Yılları: 2014 yılından bu yana
imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Meryem Can Kimdir? Meryem Can, 9 Mart 1996 tarihinde İstanbul’un Kartal ilçesinde dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini İstanbul Medine Tayfur Sökmen Lisesi‘nde, üniversite eğitimini ise İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Edebiyat Bölümü‘nde tamamlamış ve başarı ile mezun olmuştur. Bir erkek kardeşi bir de ablası vardır. Doğup büyüdüğü Kartal’da ikamet etmektedir. Bazı haber kaynaklarına göre Balıkesir, Bandırmalı olduğu söylenmektedir. Fakat şu ana kadar kendisinden bunu doğrulayan bir açıklama gelmemiştir.

Youtube mecrasına girmeden önce pek çok yerli ve yabancı Youtube fenomeninin yakından takip etmiştir. İyi bir Youtube izleyicisidir. Çoğu Youtube fenomeninin bu iş tam zamanlı yaptığını görünce kendisininde onlar gibi bir kanal açması gerektiğini düşündü ve bir Youtube kanalı açtı. Eğlenceli ve sevecen tavırları ile geniş kitlelere ulaştı ve takipçi ve abone sayısı hızla yükselmeye başladı.

Meryem Can, ilk Youtube‘ye giriş yaptığında kişisel bakım, giyim ve makyaj temalı videolar çekiyordu. Daha sonra vlog ve tipleme videoları ile yoluna devam etmiştir. Youtube kanalının ilk temelini 7 Ağustos 2014 günü atmıştır. Can’ın Youtube kanalında 2020 yılının Mayıs ayı itibari ile 3.18 Milyon abonesi bulunmaktadır. Youtube kanalını ilk açtığında ismi beautykitty95 idi. Şu anda ise kendi ismi ve soy ismidir.

Genç Youtuber, Youtube’de olduğu kadar İnstagram‘da da fenomen hale gelmiştir. İnstagram hesabında 1.2 Milyon takipçisi vardır. Takipçileri özellikle “24 Saat Boyunca Her Şey” isminde yaptığı video serilerine büyük ilgi göstermiştir. Bu videolarında 24 saat boyunca aynı renk ürünleri kullanmıştır.

Meryem Can, 2019 senesinde ATV ekranlarının fenomen yarışma programı olan ve o dönem sunuculuğunu Murat Yıldırım‘ın yaptığı “Kim Milyoner Olmak İster” isimli bilgi yarışmasına katılmıştır. Fakat henüz ikinci soruda köpeklerin havlaması ile ilgili gelen soruda  yanlış cevabı seçerek yarışmaya erken veda etmiştir.

Genç Youtuber, yarışmaya katılma nedenini ise daha önce yakın bir arkadaşının yarışmaya katıldığını ve kendisinin de seyirciler arasında yer aldığını belirtmiştir. Kendisi stüdyoda iken evine hırsız girdiğini ve 10 Bin değerinde bilgisayar ve fotoğraf makinelerini çaldığını belirtmiştir. Yarışmaya karılarak bu kaybını geri almak istediğini açıklamıştır.

Meryem Can’ın en yakın arkadaşı kendisi gibi Youtuber olan Elif Yalçın‘dır.

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Kim Nereli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu