BiyografiFoto GaleriYerli Kadın Ünlüler

Merve Özbey

Merve Özbey
Merve Özbey

Tam adı: Merve Özbey
Doğum tarihi: 18 Temmuz 1988
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,61 m
Ailesi:
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2012’den bu yana
spotify-connect-compatibility-logo- Merve Özbey
Sosyal Medyada


instagram-hesabi Merve Özbey twitter-hesabi Merve Özbey
Başlıklar

Hakkında

Merve Özbey son zamanlarda en çok dinlenen parçası “Boynumun Borcu ” ile iyi bir çıkış yapmış olması ile birlikte ünlü prodüktör Erdem Kınay ile birlikte çalışmasıyla da adında oldukça söz ettirmektedir. Ayrıca onu,Trio Chios grubunun ve Ebru Gündeş‘in eski vokalistlerinden biri olarak tanıyoruz.

Merve Özbey, 18 Temmuz 1988 yılında İstanbul’da doğmuştur.  Aslen Erzurum’ludur. Eğitimini ,İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği bölümünden mezun olarak tamamlanmıştır.

Merve Özbey’i ilk keşfeden Ebru Gündeş’tir. Şarkıcı Utku’nun sahne aldığı bir kulüpte vokal yapan Özbey’i ilk defa dinleyen Ebru Gündeş , ardından birkaç şarkı daha şarkı söylemesini rica etmiştir.  Daha sonra da sesini beğenen Gündeş, “Vokalim olmak ister misin?”  diye sormuştur. Bu teklifi kabul eden Özbey,daha sonrasında Demet Akalın, Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku ve Yaşar İpek gibi isimlere de vokalistlik yapmıştır.

İLGİLİ BİLGİ:
Gamze Karaman

Merve Özbey, vokalist olarak devam ederken,Demet Akalın‘ın albüm lansmanında solo performans sergilerken Erdem Kınay’la tanışmıştır. Akabinde , Erdem Kınay bir proje albüm yapacağını söylemiştir. Özbey’e ise bir demo kaydı yapmıştır. 2012 yılında Erdem Kınay’ın piyasaya sürdüğü proje albümde “Duman” şarkısına eşlik etmiştir.  Bu şarkıyla Merve Özbey ilk kez büyük kitlelere kendini dinleterek, duyulmasını ve daha da ünlü olmayı başarmıştır.


2013 yılında ise Erdem Kınay’ın albümü olan Proje 2’de “Helal Ettim” parçasını seslendirdi. Bu albümde de yaptığı çalışma büyük ilgi görünce kendisi bir albüm yapmaya karar verdi.

2015 yılı Temmuz ayında ilk albümü “Yaş Hikayesi” piyasaya sürüldü. Bu albümün çıkış parçası ise Deniz Erten, müziği Erdem Kınay’a ait olan “Yaş Hikayesi” oldu. Bu şarkı ise resmi müzik listelerinde 2 numaraya kadar yükseldi. Akabinde ise albümün ikinci video klibi ” Topsuz Tüfeksiz” adlı parçaya çekildi.

İLGİLİ BİLGİ:
Serel Yereli

 

Merve Özbey Hakkında Kısa

Bordo ruj sürmeyi ve saçını topuz yapmayı sever.  Alışveriş yapmayı sevmiyor ve günlük zamanlarda daha çok rahat kıyafetler, spor ayakkabı ve jean pantolon tercih ediyor.

 

Merve Özbey’in, yapılan  “Yıldız Tilbe’nin Yıldızlı Şarkıları” albümünde yer alan “Vuracak” isimli şarkısı, video klibiyle aşağıda yer almaktadır. (11.07.2018)

Albümleri 

  • 2015 – Yaş Hikayesi
  • 2015 – Musa Eroğlu ile Bir Asır
  • 2013 – Proje 2 Erdem Kınay albümü
  • 2012 – Proje Erdem Kınay albümü

Videoları

Merve Özbey – Vuracak


Erdem Kınay Ft. Merve Özbey – Boynun Borcu (Official Video)

MERVE ÖZBEY – YAŞ HİKAYESİ (Official Video)

MERVE ÖZBEY – VİCDANIN AFFETSİN (Official Video)

MERVE ÖZBEY – TOPSUZ TÜFEKSİZ (Official Video)

İLGİLİ BİLGİ:
Lily James

Merve Özbey’den Müthiş Canlı Performans | 3 Adam | Sezon 3 Bölüm 7 | 23 Aralık 2015

Fotoğrafları


Kaynaklar

Kaynaklardan toplanarak derlenmiştir.


Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı