Yerli Kadın Ünlüler

Merve Özbey Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Merve Ozbey foto Galeri 2017 4
Tam adı: Merve Özbey
Doğum tarihi: 18 Temmuz 1988
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,63 m
Ailesi:
Eşi: Kenan Özüm (e. Şubat 2020)
Çocukları: Elif Özüm (d. 27.02.2021)
Mesleği: Şarkıcı
Aktif Yılları: 2012’den bu yana
spotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada

instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Merve Özbey kimdir? Merve Özbey, son zamanlarda en çok dinlenen parçası “Boynumun Borcu ” ile iyi bir çıkış yapmış olması ile birlikte ünlü prodüktör Erdem Kınay ile birlikte çalışmasıyla da adında oldukça söz ettirmektedir. Ayrıca onu,Trio Chios grubunun ve Ebru Gündeş‘in eski vokalistlerinden biri olarak tanıyoruz.

Merve Özbey, 18 Temmuz 1988 yılında İstanbul’da doğmuştur.  Aslen Erzurum’ludur. Eğitimini ,İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği bölümünden mezun olarak tamamlanmıştır.

Merve Özbey’i ilk keşfeden Ebru Gündeş’tir. Şarkıcı Utku’nun sahne aldığı bir kulüpte vokal yapan Özbey’i ilk defa dinleyen Ebru Gündeş , ardından birkaç şarkı daha şarkı söylemesini rica etmiştir.  Daha sonra da sesini beğenen Gündeş, “Vokalim olmak ister misin?”  diye sormuştur. Bu teklifi kabul eden Özbey,daha sonrasında Demet Akalın, Bengü, Özcan Deniz, Ferman Toprak, Utku ve Yaşar İpek gibi isimlere de vokalistlik yapmıştır.

Merve Özbey, vokalist olarak devam ederken,Demet Akalın‘ın albüm lansmanında solo performans sergilerken Erdem Kınay’la tanışmıştır. Akabinde , Erdem Kınay bir proje albüm yapacağını söylemiştir. Özbey’e ise bir demo kaydı yapmıştır. 2012 yılında Erdem Kınay’ın piyasaya sürdüğü proje albümde “Duman” şarkısına eşlik etmiştir.  Bu şarkıyla Merve Özbey ilk kez büyük kitlelere kendini dinleterek, duyulmasını ve daha da ünlü olmayı başarmıştır.

2013 yılında ise Erdem Kınay’ın albümü olan Proje 2’de “Helal Ettim” parçasını seslendirdi. Bu albümde de yaptığı çalışma büyük ilgi görünce kendisi bir albüm yapmaya karar verdi.

2015 yılı Temmuz ayında ilk albümü “Yaş Hikayesi” piyasaya sürüldü. Bu albümün çıkış parçası ise Deniz Erten, müziği Erdem Kınay’a ait olan “Yaş Hikayesi” oldu. Bu şarkı ise resmi müzik listelerinde 2 numaraya kadar yükseldi. Akabinde ise albümün ikinci video klibi ” Topsuz Tüfeksiz” adlı parçaya çekildi.

Merve Özbey Hakkında Kısa

Bordo ruj sürmeyi ve saçını topuz yapmayı sever.  Alışveriş yapmayı sevmiyor ve günlük zamanlarda daha çok rahat kıyafetler, spor ayakkabı ve jean pantolon tercih ediyor.

Merve Özbey’in, yapılan  “Yıldız Tilbe‘nin Yıldızlı Şarkıları” albümünde yer alan “Vuracak” isimli şarkısı, video klibiyle aşağıda yer almaktadır. (11.07.2018)

Merve Özbey şubat 2020 tarihinden Kenan Özüm ile dünya evine girdi. 27 Şubat 2021 tarihinde Elif Özüm adında kızları dünyaya geldi.

Merve Özbey Albümleri 

  1. 2015 – Yaş Hikayesi
  2. 2015 – Musa Eroğlu ile Bir Asır
  3. 2013 – Proje 2 Erdem Kınay albümü
  4. 2012 – Proje Erdem Kınay albümü

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
GoogleWikipediaYoutube

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu