Yerli Kadın Ünlüler

Merve Kayaalp Kimdir?

instagram takipçi hilesi

merve kayaalp kimdir 3
Tam adı: Merve Kayaalp
Doğum tarihi: ??. ??. 1987
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Ölüm tarihi: 19 Eylül 2023
Doğum yeri: Dalaman, Muğla, Türkiye
Boyu: 1,6 m
Mesleği: Dizi Oyuncusu
Aktif Yılları: 2009’lu yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada

Hakkında

Merve Kayaalp Kimdir? Merve Kayaalp, dizi oyuncusudur.

Merve Kayaalp Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Merve Kayaalp, 1987 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. Boyu ve kilosu hakkında bir bilgi bulamadık ama gördüğümüz kadarı ile 1,6 m civarında bir boyu var.

Merve Kayaalp Eğitimi

Merve Kayaalp, üniversite eğitimini Isparta’da yer alan Süleyman Demirel Üniversitesi Oyunculuk Bölümü’nde tamamladı.

Merve Kayaalp Kariyeri

Eğitim hayatını tamamladıktan sonra 1,5 sene boyunca Devlet tiyatrolarında çalıştı. Daha sonra özel tiyatro olan Alternatif Tiyatro’ya geçti. 2009 ve 2013 yılları arasında TRT 1 ekranlarında yayınlanan ve toplamda 4 sezon ve 151 bölüm süren “Sakarya Fırat” dizisinde Tayanç Ayaydın, Ceren Hindistan, İsmail Hakkı Ürün, Gerçek Sağlar, Kürşat Alnıaçık ve Deniz Arna gibi isimler ile birlikte rol aldı.

Kayaalp, 2012 ve 2015 yılları arasında dizi severler ile buluşan “Küçük Kıyamet” dizisinde de kamera karşısına geçti. 2014 senesinde FOX TV ekranlarında başlayan ve sadece 5 bölüm süren “Düşler ve Umutlar” dizisinde Berkehan Tüter, Mustafa Uğurlu, Çağdaş Onur Öztürk, Denise Capezza, Elçin Sangu ve Korel Cezayirli gibi isimler ile birlikte rol aldı.

Merve Kayaalp, 2014 ve 2019 yılları arasında Kanal 7 ekranlarında yayınlanan “Elif” isimli dizide de rol alarak kariyerine dolu dizgin devam etmeye başladı. Oynadığı dizilerde rolleri uzun olmadığı için sık sık dizi değiştirmeye başladı. Yine 2014 senesinde Kanal 7 ekranlarında yayınlanan “Şeref Meselesi” isimli dizide de kamera karşısına geçti.

Son olarak FOX TV ekranlarında yayınlanan “Savaşçı” isimli dizide Berk Oktay, Murat Serezli, Yıldız Çağrı Atiksoy, Fırat Albayram ve Burç Kümbetlioğlu gibi isimler ile birlikte rol aldı.

Merve Kayaalp Ölümü

Dalaman’ın Gazi Bulvarı’nda bulunan bir apartmanın ikinci katının balkonundan yükselen silah sesini duyan çevre sakinleri, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne haber verdi. İhbarın hemen ardından, sağlık ve polis ekipleri olay yerine geldi. Sağlık profesyonellerinin yaptığı inceleme sonucunda, ünlü dizi oyuncusu Merve Kayaalp’in intihar ederek hayatını kaybettiğini tespit edildi. Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarının tamamlanmasının ardından Kayaalp, Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu’na götürüldü.

Videoları

Fotoğrafları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu