Yerli Kadın Ünlüler

Merve Büyüksaraç Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Merve Büyüksaraç
Tam adı:  Merve Büyüksaraç
Doğum tarihi:  13 Haziran 1988
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 1,78 m
Ailesi: Orhan BüyüksaraçNedret Yazıcı
Eşi: Gökhan Ciner (2016’da evlendiler)
Burcu: İkizler
Mesleği: Model
Aktif Yılları: 2007’den bu yana
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Türkiye tescillenmiş güzelliğinden çok Acun Ilıcalı‘nın yapıp sunduğu Survivor adlı yarışma programıyla adını duyurmuş olan Merve Büyüksaraç Kimdir? Biyografisiyle karşınızda!

Merve Büyüksaraç, 13 Haziran 1988 tarihinde Ankara,Türkiye’de dünyaya geldi. Çocukluğu yine doğduğu Ankara’da geçti. Annesinin adı Nedret , babasının adı ise Orhan’dır. Bir de abisi vardır.

Eğitimini, Ankara’da bulunan TED Ankara Kolejinde lise eğitimi aldı. Ardından Endüstriyel ve Moda dizayn bölümlerini okumuş ve eğitimini bu yönde devam etmiştir.

2006 yılında düzenlenen ve StarTV ‘de yayınlanan Miss Turkey 2006 yarışmasında Türkiye güzeli seçildi. Daha sonrasında da Türkiye’yi dünya güzellik yarışmasında temsil etti.

Merve Büyüksaraç, ilk kez 2007 yılında düzenlenen Buzda Dans yarışmasıyla televizyon karşısına çıktı. Ama onu tüm Türkiye’de tanınır yapan program ise, yine yarışma olan ve Türkiye’de en çok izlenen yarışmalardan biri olan Survivor 2012‘iydi.

Dominik Cumhuriyeti’nde çekimleri yapılan Survivor 2012, 2. sezon olarak ünlüler ile gönüller arasında geçti. Bu yarışmadaki ünlüler ise şöyle; Alp Kırşan, Anıl Tetik, Almeda Abazi,Doğuş,Nihat Altınkaya,Mustafa Topaloğlu,Sibel Tüzün‘dü. Bu yarışma Survivor tarihinde iz bırakılan sezonlardan biriydi.

13 Ağustos 2014 tarihinde de o zaman başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan aleyhinde “Ustanın şiiri” adlı şiiri sosyal medya hesabında paylaşımda bulunduğundan dolayı , “Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret” suçu adı altında 1 yıldan 2 yıla kadar hapis ile dava açıldı.

Merve Büyüksaraç, resim ve takı yapmaktan hoşlanıyor. Basketbol ve voleybol oynuyor. Daha öncesinde de dans yarışmasını katıldığını biliyoruz. Dans etmeyi çok seviyor ve Cha Cha ,rumba ve oryantal danslarına oldukça ilgili. Bir de araba kullanmayı çok sevdiği biliniyor. Yemek konusunda ise Türk ve Çin mutfağının hayranı.

Merve Büyüksaraç, Survivor 2012 yarışmasından elendikten sonra, Türkiye’ye döndü ve Acun Ilıcalı‘yla birlikte Acun medya grubuna karşı açıklamalarda bulundu. Daha sonrasında da bu açıklamalar sonucu mahkemelik oldular. Acun Ilıcalı bu mahkemenin sonucunu Survivor 2019‘da yaptığı açıklamayla, kazandığını duyurdu. Kazanılan 25 bin TL’nin de hayır kurumlarına bağışlanacağını söyledi.

Merve Büyüksaraç’ın katıldığı Televizyon programları

  • 2007- Buzda Dans
  • 2012- Survivor – Ünlüler vs Gönüller (2.sezon)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Google aramasıBiyografisiYoutube araması

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu