Merkür Retrosu Nedir? 2020 Yılının İlk Merkür Retrosu

instagram takipçi hilesi

Merkür retrosu, gerileme anlamına gelen olayların bütününe verilen isimdir. Bir gezegenin geri harekette olmasına ‘retro’ denir. Bu durum aslında yörüngesinde yavaşlıyor oluşu ve dünyadan bakıldığında geri gidiyor gibi olmasından kaynaklanır. Bir gezegen gerilediğinde astrolojik olarak yerinde sayma durumu ortaya çıkar bu yüzden yönettiği alanlar, aktiviteler iyi çalışamaz hale gelir. Bunların sonucunda da pek çok alanda kargaşa ve kaos çıkabilir.

merkür 4 685x465

Merkür retrosu yılda iki veya üç kez gerçekleşmektedir. Merkür, astrolojide iletişim gezegeni olarak bilinir. Bu yüzden retro zamanlarında burçları ters şekilde etkilemesiyle meşhurdur. Tabii sadece iletişim alanında değil, Merkür düşünce, haberleşme, yazma, teknoloji, seyahatler gibi alanlarda da etkilidir. Merkür retrosu zamanlarında sık sık yanlış anlaşılmalar ve iletişim kopuklukları yaşanabilir. Ayrıca teknolojik aletlerde sorunlar ve bozulmalar yaşanabilir, bilgilerde ve iş evraklarında sorun çıkabilir.

merkür

GEZEGENLERİN RETRO SÜRELERİ

Merkür: Dört ayda bir 3 hafta kadar geri hareket eder.

Venüs: Bir buçuk senede bir yaklaşık olarak 42 gün kadar geri hareket eder.

Mars: İki buçuk yılda bir ortalama 90 gün kadar geri hareket eder.

Jüpiter: Bir buçuk senede bir 120 gün geri hareket eder.

Satürn: Her yıl 130 gün kadar geri hareket eder.

Uranüs: Geri hareketi ortalama 5 ay gibi sürer.

Neptün: Geri hareketi ortalama beş buçuk ay sürer.

Plüton: Ortalama 5-6 ay geri hareket eder.

merkür 3 685x438

Son Yaşanan Merkür Retrosu Tarihleri

Her Merkür retrosu dönemi sosyal medyada birçok kişi tarafından gündem olabilmektedir. 2019 yılında yaşanan Merkür retroları tarihleri şu şekilde olmuştur:

1. 5 Mart ile 30 Mart tarihleri arası Balık burcunda gerçekleşmiştir.

2. 7 Haziran ile 2 Ağustos tarihleri arası Aslan burcunda başlamış Yengeç burcunda sona ermiştir.

3. 31 Ekim ile 22 Kasım tarihleri arası Akrep burcunda gerçekleşmiştir.

merkür 5 685x428

2020 Yılında Merkür Retrosu

2020 yılının Şubat ayı itibarıyla retro dönemi başlamaktadır. 2020 yılının ilk Merkür retrosu 17 Şubat gecesinde başlayacaktır. Yaklaşık olarak 22 gün sürecek retro 10 Mart gibi sona erecektir. Bu süreç boyunca çoğu kişi için bir hayli zorlayıcı dönemleri olacağı bilinmektedir. Yılın ilk retrosu Balık burcunda gerçekleşecektir. İletişim gezeni olduğundan bahsettiğimiz Merkür, retro esnasında özellikle bu konuda karışıkları gündeminize getirecektir.

Balık burcunda gerçekleşecek olan Merkür retrosu, hayatı derinine inerek sorgulamalara ve kişilerin yolunu kaybetmelerine sebep olabilir. Bu dönemde karşıdaki kişilere sert ve ani tepkilerden kaçınmalı, önemli karar vermemeli ve teknolojik aletlerin yedeklerini iyi yapmalıdır.

Aynı zamanda ilişkilerde mesafeli hissedilebilir, taraflar sıkılmış olduklarını düşünebilir ve bunalabilirler. Bunları da göz önüne alarak sakin tavırla, ani kararlar vermeden değerlendirmeler yapılmalıdır.

Merkür Gerilemesi Hakkında

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu