Melda Gürbey

instagram takipçi hilesi

meldagurbey 67841762 2355753921345228 4727894171946083566 n

Tam adı: Melda Gürbey
Doğum tarihi: 8 Ekim 1984
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Söz yazarı, şarkıcı
Aktif Yılları: 2017 yılından bu yana

youtube-chanelApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Melda Gürbey kimdir? Melda Gürbey, 8 Ekim 1984 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiş Türk besteci, söz yazarı ve şarkıcıdır. Henüz ilkokula giderken müziğe olan ilgisi ve yeteneği ailesi tarafından keşfedilmiştir. Eğitimini İTÜ Devlet Konservatuvarı‘nda Türk Musikisi müzik bölümünde tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmıştır. Mezun olduktan sonra müzik öğretmeni olarak çalışmaya başlamıştır.

Uzun yıllardır müzisyenlik yapan Gürbey, birçok sanatçıya gerek sahnede vokal olarak eşlik etmiş gerekse stüdyo kayıtlarında çalışmalarda yardım etmiştir. Bugüne kadar birçok sanatçıya yazdığı şarkı sözleri ve besteleriyle müzik sektöründe adını başarılı bir şekilde duyurmuştur. Bengü, Tuğba Yurt ve Hande Ünsal birlikte çalıştığı sanatçıların bazılarıdır. Bu şarkıcıları birçok hit şarkısında imzası bulunmaktadır.

2017 yılından bu yana birçok sanatçıya söz yazdığı ve bestecisi olduğu eserlerini veren Gürbey, bugüne kadar birçok hit şarkıya imzasını atmıştır. Ardından kendisi de piyasaya giriş yapmaya karar vermiş ve şarkılarını söylemeye başlamıştır. İlk düet çalışmasını Nurettin Çolak ile birlikte 2019 yılının Eylül ayında Sony Music aracılığıyla yayınlamıştır. Ardından kariyerinin ilk solo single’ı olan “Yorma” isimli çalışmasını ise 17 Ocak 2020’de yayımlamıştır.

İkinci single çalışması olan “Biten Bitti” isimli çalışmasını 24 Temmuz tüm müzik platformlarında yayımlamıştır. Sözü Melda Gürbey‘e ait olan Biten Bitti parçasının müziği Melda Gürbey ve Tarık İster’e aittir. Şarkının düzenlemelerinde Tarık İster imzası bulunur. Şarkının müzik klibinde kuzeni Ozan Gürbey kendisine partner olarak eşlik etmektedir. Klibin yönetmenliğini Ecem Gündoğdu üstlenmektedir.

Diskografisi

  1. 2019 – Düşlerinde Özgürsün
  2. 2020 – Yorma
  3. 2020 – Biten Bitti

Bestecisi Olduğu Şarkıların Bazıları

  1. Bengü – (Geçmiş Olsun, Neden, Günaydın)
  2. Tuğba Yurt – (Yine Sev Yine, Masal)
  3. Hande Ünsal  – (Oyna Oyna, Nerdesin)
  4. Seçkin Süngüç  – (Yokuş)
  5. Belma Şahin – Serdar Ortaç (Adı Üstünde )

Videoları

Fotoğrafları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu