Yerli Kadın Ünlüler

Mehtap Algül Kimdir?

instagram takipçi hilesi

mehtap algul 2
Tam adı: Mehtap Naz Algül / Mehtap Algül
Doğum tarihi: 1989
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.69 m
Sevgilisi:
Mesleği: Influencer, Marka yöneticisi
Aktif Yılları: 2007 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi

Hakkında

Mehtap Algül kimdir? Mehtap Algül, son dönemlerde sosyal medyanın en çok konuşulan fenomen, Influencer isimlerinden birisidir. Aynı zamanda Youtube için içerikler üreten bir Youtuber ve uzun zamandır marka yöneticisi olarak çalışan bir yöneticidir.

Mehtap Naz Algül, 1989 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Lise eğitimini tamamladıktan sonra üniversite hayatına adım attı ve iş dünyasına giriş yapmadan önce çeşitli alanlarda deneyim kazandı. Kariyeri boyunca ihracat genel müdürlüğü, uluslararası projelerde çalışma, stratejik şirket yönetimi ve planlama koordinasyonu gibi çeşitli görevler üstlendi. Ayrıca sosyal medya direktörlüğü gibi dijital iletişim alanında da aktif rol aldı.

İlginizi çekebilir: Reynmen (Yusuf Aktaş) Kimdir?

Algül’ün aile ve eğitimine dair çok fazla bilgi bulunmamaktadır. Algül, 2019 yılının başlarında kendi Youtube kanalında yakın arkadaşları olan kendisi gibi sosyal medya fenomeni Efe Uygaç, Burak Yörük, Alper Rende gibi isimlerle bir sohbet programı yapmaya başlamıştır.

Ardında Youtube’da popüler bir içerik olan gündelik yaşamlarını kayıt altına aldıkları Vlog’lar çekmeye başlamıştır. Yakın arkadaşı Reynmen (Yusuf Aktaş) ile birçok içerik yapmıştır. Ancak sonradan ikilinin aralarının bozulduğu gibi söylentiler dolaşmıştır.

Mehtap Algül, bugüne kadar plan koordinatörlüğü, marka yönetimi, taktiksel şirket idaresi gibi birçok farklı görevlerde staj yapmış ve çalışmıştır. Son olarak Bahçeşehir Üniversitesi’nde İletişim Fakültesi’nin altında kurulan BAU NEXT’in yöneticiliğini yapmaya başlamıştır. 2017 yılında kurulan BAU NEXT’teki yöneticilik görevine halen devam etmektedir.

İlginizi çekebilir: Zeynep Buse Korkmaz Kimdir?

Sosyal medyada Instagram profilinde 2020 itibarıyla 219 bin takipçisi bulunan Algül, Influencer olarak çalışıp, içerik üretmeye devam etmektedir.

2020 yılının başlarında ismi Uraz Kaygılaroğlu ile anılan Mehtap Algül uzun bir süre bu konuyla gündemde yer almıştır.

Algül, bir videosunda aşırı miktarda yemek yediğini dile getirdi ve sonuç olarak sadece bir gün içinde Gaziantepte yediği yiyeceklerle tam üç kilo aldığını açıkladı. Ayrıca, kendisinin ünlü bir şef olduğu biliniyor. Bir keman öğretmeninin Uberkuloz adı altında paylaştığı içerikler ise büyük ilgi gördü.

2023 ve 2024 yıllarında devam ettiği Youtube kanalında “Mehtap Algül & Kaan Dönmez’in kafasındakiler” sloganıyla, “Kafamdakiler” youtube kanalında Kaan Dönmez ile birlikte sunuyorlar.  

Mehtap Algül Çalıştığı İşler

  1. Apprentice – İhracat Genel Müdürlüğü – 2007
  2. Intern – İhracat Genel Müdürlüğü – 2007
  3. Intern – Uluslarası Projeler – 2011
  4. Uluslarası Ticaret Uzmanı 2014
  5. Sosyal Medya Direktörü | – 2017
  6. BAU Next Director | 2020- Halen
  7. Kafamdakiler / Youtube Kanal

Videoları

Fotoğrafları

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu