Yerli Erkek Ünlüler

Mehmet Sepil Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Mehmet Sepil
Tam adı: Mehmet Sepil
Doğum tarihi: 8 Mart 1955
Doğum yeri: İzmir
Boyu: 
Burcu: Balık
Ailesi: 
Eşi: Ayşegül Sepil
Çocuk (ları): 
Mesleği: İnşaat Mühendisi ve İş Adamı
Aktif Yılları: 2014-Günümüz

Hakkında

Mehmet Sepil Kimdir? 21 Mart 2022 tarihinde Göztepe A.Ş. başkanlığından istifa eden iş adamıdır.

Mehmet Sepil 8 Mart 1955 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir.

İlkokul ve ortaokul eğitimlerini İzmir’de tamamlamıştır. Lise eğitimi için de Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olmuştur. Üniversitede Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Sepil, ODTÜ’de Kıyı ve Liman Mühendisliği alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Bir süre Japonya’da okumak istemiştir ama ailesi buna izin vermemiştir.

30 yılı aşkın süredir inşaat mühendisliği, inşaat ve yüksek teknoloji şirketlerinde finans ve yönetim müdürü olarak görev yapan Sepil, NATO, ABD ve Türk hükümeti ile ilgili özel sektör projelerinde yer almıştır. 2011 yılında İngiliz Vallares PLC ile birleşene kadar Irak’ın en büyük petrol şirketi Genel Energy’nin CEO’su olan Sepil, 2012 verilerine göre 500 milyon dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin 34. iş adamı.

Mehmet Sepil tarafından yönetilen Genel Energy PLC, yılda milyarlarca varil petrol üretme kapasitesine sahip olup, Sepil 2016 yılında Genel Energy’deki hissesini satmıştır. Mehmet Sepil, Ege mutfağını dünyaya tanıtmak amacıyla bir dizi restoran kurmuştur. İzmir Alsancak’ta Mancar adında bir yeri vardır.  Mehmet Sepil aynı zamanda Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) üyesidir.

22 Mart 2014’teki Sarıyer maçının ardından eski başkan Hüseyin Altınbaş satış sinyali vermiştir. Hüseyin Altınbaş, 24 Mart 2014’te Yeni Asır’a verdiği röportajda Sarıyer ile yapılan kura çekiminde bazı taraftarların fiziksel ve sözlü saldırısına uğradıktan sonra “Gerekirse kulübü satarım” ifadesini kullandı. Göztepe’nin Hatayspor’dan elendiği ve PTT Birinci Lig’e kalma şansını kaybettiği play-off yarı finalinin ardından İstanbul’a giden Altınbaş, kulübün transferi ile ilgili yorum yapmadı ve soruları yanıtlamadı.

Göztepe kulübünde uzun süredir pay arayışında olan Sepil, Altınbaş Holding yönetimi ile el sıkıştı. Mehmet Sepil’in kulübün mevcut borcunu ve 7 milyon 500 bin dolarlık satış bedelini üstlendiği bildirildi. Sepil, kulüp adının ve yarışmacı haklarının yanı sıra kulübün mağazası ve diğer hakların yeni sahibi oldu. 3 Haziran 2014 tarihinde Göztepe kulübünün başına geçen Mehmet Sepil, 21 Mart 2022 tarihinde Göztepe’den istifa etti.

Entelektüel bir kişiliğe de sahip olan Mehmet Sepil, dinlediği müzikleri Spotify’da paylaşınca tanımayanlar şaşırmıştı.  Leonard Cohen, Pink Floyd, Queen, Gipsy Kings, Nathalie Cordone ve daha fazlası gibi müzisyenler çalma listesinde yer alıyordu.

Mehmet Sepil, Ayşegül Sepil ile evlidir. Bu evlilikten 2 çocukları vardır.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu