Yerli Erkek Ünlüler

Mehmet Fatih Çıtlak Kimdir?

instagram takipçi hilesi

mehmet fatih çıtlak 1

Tam adı: Mehmet Fatih Çıtlak
Doğum tarihi: ??. ??. 1967
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.75 m
Ailesi: Mukaddes Çıtlak (Annesi), Mustafa Çıtlak (Babası)
Eşi:
Çocuk (ları): Nebiyye Çıtlak
Mesleği: Yazar
Aktif Yılları: 1990’lı yıllardan bu yana

Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Mehmet Fatih Çıtlak Kimdir? Mehmet Fatih Çıtlak, 1967 senesinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babasının adı Mustafa Çıtlak, Annesinin adı Mukaddes Çıtlak‘tır. Annesi Fatih Kız Kur’an Kursu‘nda müdirelik yapmıştır. Çıtlak, lise eğitimini Fatih İmam Hatip Lisesi‘nde üniversite eğitimini ise İstanbul Marmara Üniversite Türkoloji Bölümü Arapça ve İslami İlimler Alanı‘nda tamamlamıştır.

Çıtlak, islam tarihi ve tasavvuf konularında pek çok televizyon ve radyo’da program yapmıştır. Konuşmacı olarak pek çok panel, konferans ve sempozyuma katılmıştır. İstanbul Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi‘nde Mesnevi üzerine sohbeti Cumhuriyet tarihinin en uzun süren ve en çok katılım alan faaliyet olarak kayıtlara geçmiştir.

İstanbul Bilim, Sanat, Eğitim ve Kültür Derneği kurucuları arasında yer almakta olan Mehmet Fatih Çıtlak, İstanbul Sümbül Efendi’de bulunmakta olan İstanbul Bilim, Sanat, Eğitim ve Kültür Derneği’nde Osmanlıca ve hat sanatı gibi birçok eğitime ev sahipliği yapmaktadır.

İlginizi çekebilir: Burcu Çetinkaya Kimdir?

Pek çok yabancı ve yerli, görüntülü, sesli projede yönetmenlik, danışmanlık, metin yazarlığı görevlerini icra etmiştir. Bu projelerdeki performansından dolayı birçok kez ödüle layık görülmüştür.

Mehmet Fatih Çıtlak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın gelini yani Bilal Erdoğan‘ın eşi Reyhan Uzuner‘in dayısı olmaktadır. Çıtlak evlidir ve 4 evladı vardır. Fatih Çıtlak, 29 Mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde AKP‘den meclis üyesi olarak aday olmuş ve seçilmiştir. Aynı zamanda İstanbul Başakşehir Belediyesi, Belediye Başkan Vekilliği görevini icra etmiştir.

Daha önce TRT ekranlarında “Gece Kahvesi” isimli ramanzan programı sunmuştur. Ardından Moral FM‘de din konulu program yapmıştır. ATV ekranlarında 3 sene süresince ramazan ayında sahur programını sunmuştur. 13 Aralık 2018 tarihinden bu yana her perşembe gecesi Kanal D ekranlarında “Mehmet Fatih Çıtlak ile Huzur Vakti” isimli programı sunmaktadır.

Mehmet Fatih Çıtlak Kitapları

 1. 2018 – Ben Dervişim Diyene
 2. 2018 – Huzur Defteri 2
 3. 2017 – Beyaz Mercan Siyah İnci
 4. 2017 – Birlik’te Sohbet
 5. 2017 – Nur Kandili Veli Gönenli Mehmet Efendi
 6. 2016 – Küfür Fedaisi 15 Temmuz Ayaklanmasına Mesnevi’den Bakış
 7. 2016 – Fatih Hatıratı
 8. 2016 – Rüyalar Alemi
 9. 2015 – Küfür Fedaisi Mesnevi’den
 10. 2012 – Keşkül
 11. 2012 – Huzur Defteri
 12. 2011 – Aşkın Bir Noktası
 13. 2011 – Nur Kandili
 14. 2011 – Mesnevi Şerhi Padişah Cariye Kıssası
 15. 2010 – 40 Mektup
 16. 2010 – 18 Beyit

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu