MaksatSporYabancı Erkek Ünlüler

Matteo Guendouzi Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Matteo Guendouzi
Tam adı: Matteo Guendouzi
Doğum tarihi: 14 Nisan 1999
Doğum yeri: Poissy / Fransa
Boyu: 185
Burcu: Koç
Ailesi:…
Eşi: Mae Rfsk
Çocuk (ları): 1
Mesleği: Futbolcu
Aktif Yılları: 2005’den günümüze
imdb-logo

transfermarkt-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Tam adı Matteo Elias Kenzo Guendouzi Olié olan ünlü isim Fransız futbolcudur. Yetenekli futbolcu 14 Nisan 1999 yılında doğmuştur. Koç burcudur ve 185 santim boyundadır.

Matteo Guendouzi Hayatı

Matteo Guendouzi 14 Nisan 1999 tarihinde Fransa’da bulunan Poissy şehrinde dünyaya gelmiştir. Anne ve babasının kim olduğu hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Genç yetenek henüz altı yaşındayken futbola karşı ilgi duymaya başlamıştır. Bu ilgisi neticesinde Paris Saint-German akademisine katılmış ve burada futbol üzerine eğitim almaya başlamıştır. 2005 ve 2014 yılları arasında Paris Saint-German akademisinde futbolcu olarak yer aldıktan sonra 2014 yılında buradan ayrılmıştır.

2014 yılına gelindiğinde ise Lorient spor kulübüne geçiş yapmıştır. İlk olarak Ligue 1’de yer almış ve ilk profesyonel maçına 15 Ekim 2016 tarihinde çıkmıştır. Turnuvalar süresince dokuz kez maçlara çıkmıştır. Ancak ne yazık ki Lorient o sezon istenilen başarıyı elde edememiş ve küme düşmüştür.

2017-2018 yılları arasındaki sezonda genç yetenek Lorient forması giyerek toplam 21 maçta yer almıştır. Küme düşen takım Ligue 2 kapsamında turnuvalarda yer almış. Ancak benzer şekilde istenilen başarıyı elde edemeyen takım seriyi yedinci sırada kapatarak küme yükselmeyi başaramamıştır.

Lorient takım olarak sezon süresince yeterli performansı gösterememiş olsa da Matteo Guendouzi bireysel olarak dikkat çekici bir futbol performansı sergilemiştir. Sergilediği başarıyla pek çok spor kulübünün ilgisini çeken yetenekli oyuncu 2018 yılında dünyaca ünlü Arsenal takımına transfer olmuştur.

Arsenal kadrosuyla çıktığı ilk maç 28 Temmuz 2018 yılında Paris-Saint German ile gerçekleştirilen hazırlık maçı olmuştur. Yetenekli futbolcu maç boyunca sergilediği performansıyla takımının maçı 5-1 yenmesinde önemli bir rol oynamıştır.

Hazırlık maçında gösterdiği üstün performans sonrasında Arsenal takımıyla birlikte Premier Ligue maçlarına çıkmıştır. İlk Premier Ligue maçına 12 Ağustos 2018 tarihinde Manchester City takımıyla yapılan maçla beraber çıktı. Maç süresi boyunca topa 72 topa dokunmasıyla dikkatleri üzerine çekti.

İlk profesyonel gol deneyimini ise yine Arsenal formasıyla çıktığı maçta gerçekleştirdi. Avrupa Ligi kapsamında gerçekleştirilen Karabağ maçı esnasında Alexandre Lacazette’in asistine karşılık vererek ilk profesyonel gol deneyimini gerçekleştirmiştir.

2020-2021 sezonunda Hertha Berlin spor kulübüne bir yıl süreyle kiralanmıştır. Ardından 2021-2022 sezonunda benzer şekilde Marsilya takımına kiralandı. 2022 sezonunda ise Marsilya takımına kesin olarak transfer oldu.

Matteo Guendouzi Milli Takım Kariyeri

Matteo Guendouzi spor kulüplerindeki futbolculuk kariyerinin yanı sıra milli takım maçlarında da çok kez yer aldı. Milli takıma ilk kez 2016-2017 sezonunda katıldı. Bu süreçte Fransa Milli Takımı’nda yer aldı.

Genç oyuncu aynı zamanla Fas kökenliydi. Bu nedenle 2017 yılında Fas Milli Takımı’nda yer alması için teknik direktör Herve Renard girişimlerde bulundu. Fakat aynı dönemlerde futbolcunun babası teknik direktör ile çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi. Bu görüşmelerin neticesinde Guendouzi Fransa Milli Takımı kadrosunda yer almaya devam etti.

Benzer şekilde 2018 ve 2021 yılları arasındaki süreçte de aktif olarak Fransa Milli Takım kadrosunda yer aldı ve çeşitli maçlarda sahalarda boy gösterdi.

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=bxiMA_FJj5M

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu