Yabancı Kadın Ünlüler

Martina Stoessel Kimdir?

instagram takipçi hilesi

martina stoessel 1
Tam adı: Martina Stoessel Muzlera
Doğum tarihi: 21 Mart 1997
Doğum yeri: Buenos Aires, Arjantin
Boyu: 1.6 7m
Burcu: Koç
Ailesi: Mariana Muzlera (Annesi), Alejandro Stoessel (Babası), Francisco Stoessel (Kardeşi)
Sevgilisi: …
Mesleği: Oyuncu, Şarkıcı, Dansçı, Model
Aktif Yılları: 2007 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Martina Stoessel Kimdir? Martina Stoessel, Arjantinli ünlü şarkıcıdır.

Martina Stoessel, 21 Mart 1997 tarihinde Arjantin, Buenos Aires’te dünyaya gözlerini açmıştır. İsminin uzun hali Martina Stoessel Muzlera‘dır. Lakabı Tini‘dir. Annesinin adı Mariana Muzlera, babasının adı ise Alejandro Stoessel‘dir. Francisco Stoessel isminde bir ağabeyi vardır. Babası Alejandro Stoessel yapımcı ve yönetmendir. Küçükken şarkı söyleme, piyano, müzikal komedi, müzikal tiyatro ve dans yapmaya başlamıştır.

Üniversite eğitimlerini Colegio San Marcos ve Colegio Martín üniversitelerinde tamamlamıştır. Stoessel, enerjik ama bir o kadar da uykusuna düşkün bir çocuk olarak büyümüştür. Çocukluğundan beri şarkıcı olmayı hayal etmektedir. Arkadaşlarıyla şarkı ve koreografi yapmak her zaman en büyük hobisi olmuştur. Ailesi her zaman ona destek vermiştir.

İlk olarak 2007 yılında orijinal Disney dizisi olan “Patito Feo” da dizisinde rol almıştır. “Patito Feo” dizisinde insanların ilgisini çekmiş ve 2011 yılında “Violetta” isimli dizide Violetta’yı karakterini oynamıştır. “Violetta” dizisinin çekimleri sırasında  İspanyolca “Tu Resplandor (Kendi Işıltın)” isimli şarkıyı seslendirmiştir. Tini, bu şarkıyı 2011 yılının son günü yılbaşı partisinde seyirci önünde söylemiş ve ilk sahne deneyimini yaşamıştır.

Martina Stoessel, Türkiye’de de 2013’ten beri yayımlanan Disney Channel’ın “Violetta” dizisi ile dünya çapında ünlenmiştir. Dizi dünya çapında yüksek bir üne sahiptir.  İlk bölümü 14 Mayıs 2012 gün yayınlanmıştır. dizide yer alan  “Cantar es lo que soy” albümü “Te Creo”, “En Mi Mundo”, “Ser Mejor” ve “Voy Por Ti” gibi popüler şarkılardan oluşmaktadır.

Tini, lakaplı şarkıcı, 2013 yılında Latin Amerika’nın en prestijli ödül töreninde “Martin Fierro En İyi Kadın Sanatçı” ödülüne layık görülmüş ve kariyerinde büyük bir adım atmıştır. Stoessel, 2013’ün son ayında “Violetta” nın ikinci sezonunun çekimlerini bittikten sonra, “Violetta” ekibi ile “Violetta: En Vivo” isimli turneyle Arjantin, Fransa, İtalya, Uruguay, İspanya, Paraguay, Brezilya, Uruguay, Şili, Venezuela ve Meksika gibi Avrupa ve Güney Amerika ülkelerinde konserler vermiştir.

Martina Stoessel, 2014 yılında hayatını anlatan “Simplemente Tini” adlı kitabını piyasaya sürmüştür. Kitap pek çok ülkede en çok satanlar arasına girdi. Stoessel, 2015 yılının Ekim ayında erkek arkadaşı Peter Lanzani‘den ayrılmıştır. Martina Stoessel‘in ilk solo albümü “TINI”, 29 Nisan 2016’da pek çok ülkede satışa çıkarılmıştır. yayınlandı. Albüm, Arjantin’de 40.000’den fazla satmış ve 1 altın ve 2 platin sertifika kazanmıştır.

Martina Stoessel Ödülleri

 1. 2013 – “Martin Fierro En İyi Bayan Sanatçı” ödülü

Albümleri ve Single’ları

 1. 2016 – Losing The Love (Single)
 2. 2016 – Tini
 3. 2016 – Yo me escaparé (Single)
 4. 2016 – Siempre brillarás” / “Born to Shine (Single)
 5. 2014 – Crecimos Juntos
 6. 2014 – Gira Mi Cancion
 7. 2013 – Hoy Somos Mas
 8. 2013 – Libre soy (Single)

Rol Aldığı Film ve Diziler

 1. 2016 – Tini: The Movie (Sinema Filmi)
 2. 2014 – Violetta: La emocion del concierto (Violetta Castillo Karakteri) (Sinema Filmi)
 3. 2013 – Canavarlar Üniversitesi (Monster University Karakteri) (Carrie Williams) (Sinema Filmi)
 4. 2012 – 2015 – Violetta (Violetta Castillo Karakteri) (Televizyon Dizisi)
 5. 2007 – Patito Feo (Martina / Genç Anna Karakteri) (Televizyon Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu