Kişisel BakımMaksatModaYaşam

Makyajsız Güzel Görünmek!

instagram takipçi hilesi

Makyajsız Güzel Görünmenin Sırları

Makyaj yaptığınızda kendinizi daha güzel hissediyor olabilirsiniz. Ama kendinizi her zaman makyaj yapmaya mecbur hissetmeniz de doğru değil.

Makyajsiz-Guzel-Olmanin-Sirlari-1

Çünkü doğal güzelliğinizin ve sahip olduklarınızın farkına varırsanız, makyajsız da iyi göründüğünüzü kabul edebilirsiniz. Doğal güzelliğin her geçen gün daha da popüler hale geldiği günümüzde, siz de kendi güzelliğinizi vereceğimiz ipuçları ile keşfedin.

Makyajsiz-Guzel-Olmanin-Sirlari-2

1. CİLDİNİZİ İYİ TEMİZLEYİN
Sağlıklı bir cilt, makyajsız da güzel görünür. Cildinizi iyi temizlerseniz, sağlıklı görünen bir cildin temellerini de atabilirsiniz.

Makyajsiz-Guzel-Olmanin-Sirlari-3Makyajsiz-Guzel-Olmanin-Sirlari-3-1

2. DÜZENLİ OLARAK NEMLENDİRİN
İyi nemlenmiş ve ışıl ışıl parlayan bir cilde sahipseniz, makyaj yapmaya ihtiyaç bile duymazsınız.Gece yatmadan önce cildinize uygulayacağınız nemlendirici, sabahları sağlıklı bir ciltle uyanmanızı sağlayacak.

Makyajsiz-Guzel-Olmanin-Sirlari-4

3. GÖZ ÇEVRESİ BAKIMINA ÖZEN GÖSTERİN
Çalışan kadınların en çok kullandığı makyaj ürünlerinden biri gözaltı kapatıcıları. Peki bunun nedenini hiç düşündünüz mü? Gün boyu bilgisayara bakmaktan ya da yorgunluktan koyulaşan göz altlarına…kapatıcıları uyguladıkça çıkmaz bir döngüye giriyoruz. Bunun yerine geceleri yatmadan önce yoğun nemlendirme etkisine sahip göz çevresi kremleriyle bakım yapabilir ya da yaşınıza uygun serumlar kullanabilirsiniz.

Makyajsiz-Guzel-Olmanin-Sirlari-5

4. EN AZ 7 SAAT UYUYUN
Uykunun cildimiz için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz artık. Cildin yenilenmesi ve kendini onarması için günde en az 7 saat uyumak gerekiyor.Gözaltı morluklarından şikayetçiyseniz, 7-8 saatlik bir uyku, morluk ve halkaların görünümünün azalmasına ve güne taptaze başlamanıza yardımcı olabilir.

Makyajsiz-Guzel-Olmanin-Sirlari-6

5. HAFTADA BİR PEELİNG YAPIN
Haftada bir defa uygulayacağınız peeling, cildinizdeki ölü derileri arındırır ve yüzünüze renk getirir.Daha canlı bir görünüm elde etmek ve makyajsız da güzel görünebilmek için cildinize düzenli olarak peeling uygulamalı ve bunu yaparken cilt tipinize uygun ürünü kullanmalısınız.

Makyajsiz-Guzel-Olmanin-Sirlari-7

6. KAŞLARINIZI TARAYIN
Yüzünüze ifade katan kaşlar, makyajsızken de oldukça önemli bir etkiye sahip. Kaşlarınızın fazlalıklarını alıp, güzelce taradığınız taktirde ortaya çıkan görüntüye siz bile şaşıracaksınız.

Makyajsiz-Guzel-Olmanin-Sirlari-8

7. KİRPİKLERE BAKIM YAPIN
Maskaralar, kadınların en çok kullandığı makyaj ürünlerinden. Çünkü kadınlar upuzun ve simsiyah kirpiklerle kendilerini daha güzel ve daha alımlı hissediyorlar.

Makyajsiz-Guzel-Olmanin-Sirlari-9

8. GÖZLERİNİZ KIZARMASIN
Kalem ya da eyeliner sürmediğinizde gözlerinizin donuk baktığını düşünüyor olabilirsiniz. Genellikle sürmeye alışık olduğunuz koyu renk kalemler sizde bu etkiyi bırakıyor.Göz kalemi ya da eyeliner kullanmadığınızda da canlı bakan, daha parlak gözler için kırmızılık giderici damlalardan yardım alabilirsiniz. Eğer gözlerinizin kızarmasından şikayetçiyseniz, doktorunuza danışarak bir göz damlası kullanabilirsiniz.

Makyajsiz-Guzel-Olmanin-Sirlari-10

9. DUDAKLARINIZA BAKIM YAPIN
Dudaklar makyajsız olduğunuzda yüzünüzde en çok dikkat çeken noktalardan. Canlı renklere sahip ve güzel dudaklar için peeling yapmayı deneyebilirsiniz.Ölü derilerden arınmak için haftada bir kez kuru bir diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalayabilir ve çok daha canlı bir dudak rengine sahip olabilirsiniz. Ayrıca dudaklarınızı nemlendirmeye özen gösterin.

Makyajsiz-Guzel-Olmanin-Sirlari-11

10. DİŞLERİNİZE ÖNEM VERİN
Makyajsız güzelliğinizi güzel bir gülümseme ile taçlandırmak için diş bakımınıza da önem vermelisiniz. Bembeyaz bir gülümseme birçok makyaj malzemesinden çok daha etkili olabilir.

Makyajsiz-Guzel-Olmanin-Sirlari-12

11. SAÇLARINIZA ÖZEN GÖSTERİN
Makyaj yapmadığınızda tamamen bakımsız görünmemek için saçlarınıza biraz daha özen göstermeniz yerinde olur. Başınızın arkasında düzenli bir atkuyruğu yapabilir ya da saçlarınıza doğal dalgalar verebilirsiniz.

Makyajsiz-Guzel-Olmanin-Sirlari-13

12. SAĞLIKLI BESLENİN
Cildinizi dışarıdan olduğu kadar içeriden beslemek de oldukça önemli. Çünkü yedikleriniz, içtikleriniz cildinizin makyaj olmadan da sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar.Sebze ve meyvelere ağırlık vermek cildinize doğal bir ışıltı kazandırır ve çok daha taze bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Düzenli beslenmek, güzel görünmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri.

Makyajsiz-Guzel-Olmanin-Sirlari-14

 

13. BOL BOL SU İÇİN
Cildinizi dışarıdan krem ve losyonlarla ne kadar nemlendirirseniz nemlendirin eğer içeriden besleyemiyorsanız, yeterli derecede nemlendiğini söyleyemeyiz.

Makyajsiz-Guzel-Olmanin-Sirlari-15

14. GÜNEŞ KORUMASI KULLANIN
Cildinizin makyajsız da pürüzsüz görünmesini sağlayacak en önemli önerilerimizden biri de cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak.Kısa vadede hemen sonuç alamadığınızı düşünüyor olabilirsiniz, ama düzenli olarak kullandığınız güneş koruma kremi uzun vadede doğal güzelliğinizi korumanıza yardımcı olacak.

Kaynak
MSN

Bir yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu