Kişisel Bakım

Makyaj Malzemelerinin Ömrü Nasıl Uzatılır?

instagram takipçi hilesi

makyaj malzemeleri

Makyaj malzemelerimiz olmazsa olmazlarımızdandır. Bazen öyle büyük paralar harcarız ki aldığımız malzemeleri kullanmaya kıyamayız ve aynı zamanda da asla bitmesin isteriz. Ama her güzel şeyin olduğu gibi bu güzel ürünlerin de bir kullanım ömrü vardır. Bu yüzden bitmelerini engelleyemeyiz ama bazı ipuçları vererek daha uzun süre kullanmanızı sağlayabiliriz.

makyaj malzemeleri

En sevdiğiniz rujunuz bitti bitecek, çok beğenerek aldığınız maskaranız çok çabuk kurudu ya da fondöteniniz son günlerini yaşıyor. Bazı kozmetik ürünlerinin bittiğini düşünseniz de birkaç pratik yolla sonuna kadar kullanabilirsiniz. Nasıl mı ? Gelelim önerilerimize.

  • Severek kullandığımız ojemiz çabucak kuruyabilir. Bunu önlemenin birkaç yolu vardır. İlk olarak ojeyi her kullanımdan sonra asetonla etrafını temizlemeli ve sıkıca kapatmalısınız. Sıcak günlerde ise buzdolabında muhafaza etmelisiniz. Bunun dışında kurumaya yüz tutmuş ojenizin içine birkaç damla tırnak koruyucu herhangi bir ürün damlatırsanız ömrünü uzatabilirsiniz.

renk renk ojeler

  • Azalan fondötenlerinizin içine kullandığınız nemlendirici kremlerden bir miktar katıp karıştırarak birkaç kullanıma daha yetecek kadar fondöten elde edebilirsiniz.

fondoten

  • En sevdiğiniz rujunuzun dibini gördüyseniz üzülmeyin. Kürdan ya da benzer herhangi bir ürün yardımıyla kalan kısımları çıkartıp ufak bir kutuya aktararak ruj fırçasıyla bir süre daha kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • Kırılan rujlarınızı da kurtarmak mümkün. Kırılan kısmı fön makinasında biraz ısıtıp diğer parçanın üstüne yapıştırın ve kurumasını bekleyin. Eğer rujun içinde kalan parçayı çıkarmanız mümkünse onu da çıkartabilir aynı şekilde birleştirip soğumasını bekledikten sonra geri yerleştirebilirsiniz.

kırık rujlar nasıl onarılır

  • Maskaranız çok çabuk kurudu ya da sık konumdan dolayı çabucak bitti. Hemen üzülmeyin çünkü bununda birkaç çözümü var. Fırçanızı sıcak suyun altında bir süre tutarak tekrar maskaraya batırdığınızda birkaç kullanımlık daha maskara elde edebilirsiniz. Ya da fırçanıza bir iki damla hint yağı damlatarak maskaranızın ömrünü uzatabilirsiniz.

maskaralar

  • Kremlerinizi daha uzun süre kullanmak için buzdolabında bekletmeli , havayla temas etmesini önlemelisiniz. Aksi taktirde kreminiz oksitlenmeye başlar.

nemlendirici kremler

  • Allığınızı ne kadar uzun süre kullanacağınız sizin elinizde olan birşeydir. Bunun için yapmanız gereken tek şey allık kutusunun içine nemin girmesini önlemek.

allıklar nasıl saklanır

  • Kalemlerin ömrünü uzatmak için ise önce buzdolabında birkaç saat bekletip daha sonra açmaya çalışmalısınız.

göz kalemleri

Genel olarak kozmetik ürünlerinizin ömrünü uzatmak için her kullanımdan sonra ağızlarını sıkıca kapatmalı ve havayla temas etmelerini önlemelisiniz. Özellikle banyoda muhafaza etmekten kaçınmalısınız. Çünkü banyodaki nem ve sıcaklık oranı makyaj ürünlerinize zarar verir. Örneğin, ruj, oje ve parfümlerinizi daha uzun süre kullanmak istiyorsanız buzdolabında saklayabilirsiniz.

Kaynak
BuseTerimMakalelerMaviboncuğum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu