Yerli Erkek Ünlüler

Mahmut Özer

Mahmut Özer Kimdir?

instagram takipçi hilesi

mahmut ozer 1
Tam adı: Mahmut Özer
Doğum tarihi: 5 Mayıs 1970
Doğum yeri: Tokat, Türkiye
Boyu: 1.7 m
Burcu: Boğa
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Akademisyen, Bakan
Aktif Yılları: 1992 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Mahmut Özer Kimdir? Mahmut Özer, akademisyen, Eski ÖSYM Başkanı ve Yeni Milli Eğitim Bakanıdır.

Mahmut Özer, 5 Mayıs 1970 günü Tokat’ta dünyaya gözlerini açmıştır.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini Tokat’ta tamamladı. Üniversite eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü‘nde aldı ve 1992 yılında mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini de 1996 ve 2001 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektronik Mühendisliği Ana Bilim Dalında tamamlandı.

1992 ve 1994 yılları arasında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Dalaman Havalimanı‘nda Elektronik Mühendisi olarak görev aldı. Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tokat Meslek Yüksek Okulu’nda Elektrik Bölümü‘nde öğretim görevlisi olarak dersler verdi.

2002 yılının Temmuz ayında Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde Yardımcı Doçent olarak yer aldı. 2010 yılının Temmuz ayında Profesör oldu. 28 Kasım 2010 günü Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü oldu. Aynı zamanda Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Vekili olarak da görev yaptı.

Özer, 24 yüksek lisans tezi ve 7 doktora tezine danışmanlık yaptı. SCI indeksli dergilerde 48 makale, ulusal hakemli dergilerde 18 makale, 3 ders notu, 3 uluslararası kitap, hem uluslararası hem de ulusal 110 bildirisi vardır. “Yüksek Öğretimde Kalite Güvencesi” ve “Türkiye’nin İnsan Kaynağının Belirlenmesi” isimlerinde ortak yazarlı olarak yer aldığı kitapları vardır.

1 Ağustos 2015 ve 1 Ağustos 2016 arasında Üniversiteler Arası Kurul Başkanlığı görevini icra etti. TÜBİTAK tarafından çıkarılan “Turkish Journal of Electrical Engineering & Computer Sciences”  dergisinde baş editörlük yaptı. 15 Ekim 2015 günü YÖK temsilcisi oldu ve Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Vekilliği yaptı. Aynı zamanda İslam Dünyası Kalite Güvence Ajansları Birliği Başkanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü Genel Kurul Üyeliği görevlerini icra etti.

Mahmut Özer, 21 Ağustos 2017 günü Prof. Dr. Ömer Demir‘den boşalan ÖSYM Başkanı görevine getirildi. 4 Ekim 2017 günü göreve geldi. 8 Ağustos 2018 günü Milli Eğitim Bakan Yardımcı oldu.

6 Ağustos 2021 günü yayımlanan kararname ile Ziya Selçuk yerine Milli Eğitim Bakanı oldu.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu