Film & Dizi Önerisi

Mahalleden Arkadaşlar Filmi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Mahalleden Arkadaşlar Filmi Konusu ve Oyuncuları… 4 Kasım 2022 tarihinde vizyona girmiş olan ve komedi meraklılarının gülmeye doyuran filmler arasındadır. Başrollerinde Nurgül YeşilçayAlper KulMurat AkkoyunluEsat Polat Güler ve Şahin Kendirci yer alıyor.

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

mahalleden arkadaşlar

Türkçe İsmi: Mahalleden Arkadaşlar
IMDb Puanı: 1,7 / 10
Yapım yılı: 2022
İlk vizyon tarihi: 4 Kasım 2022
Yaş Sınırı: +6
YönetmeniSelçuk Aydemir
Senarist: Selçuk Aydemir
YapımcıMurat Cemcir
Yapım Şirketi: TR 40 33 Productions
Başrol Oyuncuları: Nurgül Yeşilçay ve Alper Kul
Türü
: Komedi
Yapım Ülkesi
: Türkiye

Mahalleden Arkadaşlar Filmi Konusu

Mahalleden Arkadaşlar filmi bol bol nostalji içeren, 90’lı yıllarda geçen bir aile filmidir. Film Selçuk’un hayatı üzerinden geçer. Selçuk, mahallenin en büyük çetelerinin başından olan İsmet’in, çetesine katılmak ister. İsmet’in çetesine girmek oldukça zordur. Bu çeteye girenlere kolye takılır. Mahallede ayrımcılık yaşayan çocuklar için bu kolye, oldukça önemlidir. Selçuk, İsmet’i idolü olarak görür. İsmet’in gözüne girip, çetenin güçlülerinden olmak ister.

mahalleden arkadaslar filmi konusu ve oyunculari4

İsmet’in gözüne girmek için yakın arkadaşlarıyla bir çete kuran Selçuk, mahalleyi oldukça karıştırırlar. Karıştırdıkları süre boyunca da kendilerini bir sürü maceranın içinde bulurlar. ”Gerçek Dostuklar, Parayla Satılmaz” sloganıyla oldukça keyifli bir film olmuştur. Çocukların sokakta bol bol oynadığı, telefondan, tabletten ve teknolojiden uzak olduğu film, çocukluğunuzu özlemenizi sağlayabilir.  Henüz 9 yaşında olan Selçuk’un para kazanmak için bulduğu yöntemler, hayal kırıklıkları, başarma azmi, bu azim uğruna verdiği savaş ve yediği kazıkları trajikomik şekilde ekrana yansıtılmıştır.

mahalleden arkadaslar filmi konusu ve oyunculari5

İstanbul ilinin Küçükçekmece semtinde küçük bir mahallede çekimleri yapılmıştır. Selçuk Aydemir bu film ile ilgili:

“Kitabı okuyanlar bilir; dili biraz sert, yer yer argo ifadeler falan var ama film böyle değil. Film daha çok çocukları, hala çocuk kalmışları merkezine alıyor. Benim filmi yaparken en büyük motivasyonum da çocuğumla çocukluğumu izlemekti. Seyircinin de bence bu yönünü çok tatmin edeceğine inanıyorum. Çocuğunuzla sinemaya gidip kendi çocukluğunuzu izleyebileceğiniz bir film oldu. Haliyle de aileye daha çok yaklaşan bir türü var. Aile komedisi diyebilirim. ‘Kitabın komik kısımlarını bir araya getirelim de bir film yapalım.’ derdinde olan bir film değil. Bir derdi, sözü olan, bir şey anlatmak isteyen, bunu da aile çerçevesi içinde yapan bir film. İçinde argo falan yok filmin. Çocukla çok rahat izlenebilecek tertemiz bir yapım.” demiştir.

Filmin başrolünde Nurgül Yeşilçay (Anne), Alper Kul (Baba), Esat Polat Güler (Selçuk), Şahin Kendirci (İsmet) rolüyle yer almaktadır. Filmi yazan ve yöneten Selçuk Aydemir‘dir. Yönetmenliğini Murat Cemcir üstlenmiştir. Filmde yardımcı yönetmen Vedat Uyar, görüntü yönetmeni ise Ferhat Uzundağ‘dır.

Mahalleden Arkadaşlar filmi, Selçuk Aydemir‘in 6 Mart 2015 tarihinde yayımlamış olduğu ”Mahalleden Arkadaşlar” kitabından uyarlamadır.

mahalleden arkadaslar filmi konusu ve oyunculari2

Mahalleden Arkadaşlar Filmi Ne Zaman Vizyona Girdi?

Mahalleden Arkadaşlar filmi TR 40 33 Productions yapımcılığıyla 4 Kasım 2022 tarihinde vizyona girmiştir. Film aslında 3 sene önce çekilmiştir fakat pandemi sebebiyle vizyona girememiştir. Uyarlanmış olduğu Mahalleden Arkadaşlar kitabı ise 6 Mart 2015 tarihinde satışta sunulmuştur.

Mahalleden Arkadaşlar Filmi Oyuncuları

Mahalleden Arkadaşlar Filmi İle İlgili Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu