”HaberGalerisi.com”
”SosyoTurk.com”

Maaşı En Yüksek 10 Meslek Nedir?

”Forex”

Maaşı En Yüksek 10 Meslek Nedir?

Hepimiz güzel bir meslek sahibi olmayı dileriz. Hem iyi para kazanabileceğiniz hem de mutlu olabileceğiniz işleri sizler için bir araya getirdik.

1) CEO

Maaşı En Yüksek 10 Meslek Nedir?

CEO’lar genel olarak bütün organizasyonlarda en yetkili kişilerdir. Şirketin tüm  işlerinden sorumludurlar. Sorumluluklarının çok fazla olması nedeniyle aldıkları maaş da bir o kadar fazladır. CEO’lar şirketin sermaye ortaklarına ve yönetim kuruluna karşı sorumludur.

2) Konuşma Patoloğu

Maaşı En Yüksek 10 Meslek Nedir?

Yılda 69.780 dolar kazancı olan konuşma patologları iletişim yönünden zorluk çeken bireylerin rahatsızlıklarını ortadan kaldırmak için faaliyet göstermektedirler. Meslek geniş bir alanı kapsadığı için her yaştan insanın bu tarz hastalığı olabilmektedir.

ŞİMDİ OKU:
2018'in Resmi Tatilleri ve Günleri

3) Doğa Bilimleri Yöneticisi

Maaşı En Yüksek 10 Meslek Nedir?

Dünya genelinde en çok gelir elde edilen mesleklerin başında gelmektedir. Bu alanda çalışanlar yüksek oranda maaş alırlar. Doğa bilimleri yöneticilerinden fizikçi, kimyager, ziraat uzmanı gibi diğer bilim insanlarının çalışmalarını kontrol etmeleri ve denetlemeleri beklenmektedir. Söz konusu alandaki en yüksek gelir ortalama 95.000 dolar seviyesindedir.

4) Cerrahlar

Maaşı En Yüksek 10 Meslek Nedir?

Tıp alanında en yüksek geliri elde eden meslek grubu cerrahlardır. Elde ettikleri gelir diğer bütün meslek gruplarının kazancını geçmektedir. Tek bir alanda uzmanlaşmak ve insanın yaşamından sorumlu olmalarından ötürü, dünya genelinde en çok gelir elde edenler cerrahlardır. Ortalama olarak en yüksek gelir 181,850 dolardır.

ŞİMDİ OKU:
İş Bulmanın Püf Noktaları

5) Matematikçi

Maaşı En Yüksek 10 Meslek Nedir?

Hangi hal ve durumda olursak olalım modası geçmeyecek bir meslek her zaman üst sıralarda yer almakta. Matematiğin kariyer anlamında kilit bir noktada yer aldığını belirten kariyer koçları, uygun bir mesleki planlama ile birlikte yılda 101.360 dolar gelir elde edebileceklerinin altını çizmektedirler.

6) Mesleki Terapist

Maaşı En Yüksek 10 Meslek Nedir?

Yaralanan veya hastalanan kişilerin rehabilitasyon sürecini hızlandırma alanında faaliyet göstermektedirler. Eğitimleri oldukça zorlu olan söz konusu meslekte 2022 yılına dek %29 oranında bir büyüme beklenmektedir. Yıllık 74.000 dolar gelir elde elden mesleki terapistlerin hastalarını gündelik faaliyetlerine hızlı bir biçimde döndürmesi çok da kolay gözükmemektedir.

ŞİMDİ OKU:
Yatırım Nedir, Nasıl Yatırım Yapılır ?

7) Avukatlar

Maaşı En Yüksek 10 Meslek Nedir?

Karşılaşılacak herhangi yasal sorunda insanlara yardımcı olabilecek olan avukatlar vardır. Günümüzde insanlar yalnızca medeni kanun ve cinayet konularında avukatlara başvurmazlar. Fikri haklar, telif hakları çevre hukuku vb. konularda da yardım alırlar. Avukatlar bu tarz konularda bizi bilinçlendirip yol gösteren uzman kişilerdir. Avukatlık mesleğinde ödenen en yüksek ücret ortalama 100 dolardır.

8) Bilgisayar Sistemleri Analisti

Maaşı En Yüksek 10 Meslek Nedir?

Giderek gelişen teknolojinin ortaya çıkardığı yeni bir meslek türü olan bilgisayar sistemleri analistliği, internetin günden güne yaşamın onulmaz parçası olduğu bir zamanda ağ yönetimi hiç de önemsiz ve kolay bir iş gibi durmamaktadır. Yıllık 79.68 dolar geliri olan meslek 2022 yılına dek %25 oranında büyüme beklenmektedir.

ŞİMDİ OKU:
Ananas Meyve Midir Yoksa Sebze Mi?

9) Pazarlama Müdürü

Maaşı En Yüksek 10 Meslek Nedir?

Modern şirketlerin en kilit ve kritik pozisyonu hiç kuşku yok ki pazarlama bölümüdür. Dünya genelindeki en yüksek ücretli meslek gruplarından birisidir. Pazarlama müdürleri bir şirketin pazarlama stratejilerini uygulayan ve tüm bu süreçlerden sorumlu olan kişilerdir.

10) Kadrolu Üniversite Profesörü

Maaşı En Yüksek 10 Meslek Nedir?

Adı kulağa oldukça havalı gelebilir fakat yıllık 68.9790 dolar kazanabilmek için zorlu ve uzun bir süreçten geçmek zorundasınız. Lisenin ardından sonu gelmeyen eğitimler üniversite için belirlenen hedefler ve kariyerinizin profesörlük için yol alması sonunuzu belirlemektedir. Öyle ki bu süreci ufak sıyrıklarla atlatabilirseniz bu kutsal mesleğe yaşamınızı adamış oluyor ve kazandığınız para ile kaliteli bir yaşam sürebiliyorsunuz.

ŞİMDİ OKU:
Enflasyon Nedir ? Enflasyona Neden Dikkat Etmeliyiz ?

Maaşı En Yüksek Meslekler İle İlgili Videolar

Kaynak
neoldu.com

BUNLARA DA GÖZ ATIN

avatar
  Abone ol  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı