Yerli Erkek Ünlüler

Lütfü Türkkan

Lütfü Türkkan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Lütfü Türkkan
Tam adı: Lütfü Türkkan
Doğum tarihi: 5 Şubat 1959
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 
Burcu: Kova
Ailesi: Cevat Türkkan (Babası), Halise Türkkan (Annesi)
Eşi: Şebnem Türkkan
Çocuk (ları): Dilara Türkkan, Nihan Türkkan, Türküm Türkkan, Mehmet Türkkan
Mesleği: İş İnsanı, Milletvekili
Aktif Yılları: 1970’li yıllardan bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Lütfü Türkkan Kimdir? Lütfü Türkkan, iş insanı ve milletvekilidir.

Lütfü Türkkan, 5 Şubat 1959 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesinin adı Halise, Babasının adı ise Cevat‘tır.

İstanbul Kabataş Erkek Lisesi‘ne 1973 senesinde başladı, 1976 senesinde mezun oldu. Üniversite eğitimine 1976 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü‘nde başladı, 1978 yılında tamamladı. 1978 ve 1980 yılları arasında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulu‘nda eğitim aldı. 2004 yılında Makedonya Kiril Metodij Üniversitesi Türkoloji Bölümüne girdi.

Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ile Dilovası Organize Sanayi Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Türkiye Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komite Üyeliği, Karagümrük Spor Başkanlığı, Vardar Spor Başkanlığı ve Bursaspor As Başkanlığı yaptı. Tügmad Türkkan Gıda Mad. San ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

23 ve 24 Mayıs 2002 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi Balkanlardan Kültürel Kimlik Konferansı, 7 Haziran 2002 Türklerin Rumeli’ye Çıkışının 650.Yılı Sempozyumu, Kültürel Kimliğin muhafazasında Sivil Toplum Kuruluşlarının Önemi, 10–12 Mayıs 2006 Beykent Üniversitesi 3.Balkan Konferansı, Balkanlarda Ekonominin Coğrafya’ya Etkisi konulu tebliği, Olgusunu Aşan Bir Kavram Makedonya’da Türklük ve Türkçe konulu etkinliklere katıldı.

Lütfü Türkkan, 2021 yılında yapılan seçimlere aday adayı olabilmek için Dilovası Organize Sanayi yönetiminden ve Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliğinden ayrıldı. 2011 yılında yapılan seçimlerde MHP Kocaeli Milletvekili seçildi. MHP Merkez Yönetim Kurulu asil üyesi olarak görev yaptı. TBMM’de de pek çok görevde yer aldı.

2011 seçimleri öncesinde MHP’den aday olunca milletvekili maaşını öğrencilere burs olarak vereceğini duyurdu ve maaşını öğrencilere burs olarak verdi. Türkkan, iyi derecede Makedonca ve İngilizce, orda seviyede ise Bulgarca, Sırpça ve Rusça bilmektedir.

25 Ekim 2017 günü İYİ Parti’nin kurulması ile İYİ Parti‘ye geçti. 24 Haziran 2018 günü yapılan seçimlerde İYİ Parti İstanbul Milletvekili seçildi. Türkkan, 5 Kasım 2021 günü kendisine tepki gösterdiği şehit yakınına ağır bir küfür etti. İlk başlarda olayı inkar etti fakat görüntüler çıktıktan sonra kabul etmek zorunda kaldı. İYİ Parti’deki görevinden ayrıldı. Meclise dokunulmazlığı kaldırılması için fezlekesi gönderildi.

Türkkan, Şebnem Türkkan ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden Dilara, Nilhan, Mehmet ve Türküm isimlerinde 4 çocuğu dünyaya gelmiştir.

Lütfü Türkkan Üye Olduğu Kuruluşlar

  • Rumeli Eğitim Vakfı (Yönetim Kurulu Başkanı)
  • TFF Dış İlişkiler Kurulu Üyesi
  • Kocaeli Sanayi Odası Üyesi
  • Gebze San. ve Tic. Odası Üyesi
  • Türkiye Sivil Toplum Örgütleri Birliği
  • Türkiye Yağ Sanayicileri Derneği.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu