Liposuction Hangi Avantajları Sunar?

instagram takipçi hilesi

Liposuction, istenmeyen yağların vücuttan uzaklaştırıldığı cerrahi bir işlemdir. En yaygın olarak uyluk, kalça, kalça ve karın bölgesindeki yağ birikintilerini gidermek için kullanılır. Liposuction, fazla yağ hücrelerini çıkarmak için özel bir sistem kullanır. Bu hücreler daha sonra ciltte açılan küçük kesilerden çıkarılır. Bu işlem alanında uzman olan cerrah tarafından genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Hospitalturk bu tarz işlemler konusunda uluslararası standartlarında bir hizmeti sizlerle buluşturmaktadır.

luposection

Liposuction tek başına veya karın germe veya meme dikleştirme gibi diğer cerrahi prosedürlerle birlikte yapılabilir. Bu işlem, ciltteki küçük kesilerden hücreleri emerek vücudunuzun hedeflenen bölgelerindeki fazla yağı giderir. Bu işlem, ihtiyaçlarınıza ve tedavi hedeflerinize bağlı olarak vücudunuzun belirli bölgelerinde bulunan toplam yağ hacminin yaklaşık %20’sini giderir. Alınan yağ miktarı, genel kilonuza ve bedeninize ve ayrıca tedaviye en çok ihtiyaç duyduğunuz yere bağlıdır.

Liposuction, vücudun herhangi bir yerinde yapılabilen fazla yağların alındığı cerrahi bir işlemdir. Liposuction, vücudun diyet ve egzersize iyi yanıt vermeyen belirli bölgelerini iyileştirmek için kullanılabilir. Ayrıca birçok kişi tarafından karın, uyluk, kalça, kol veya çenedeki fazla yağın alınması için kozmetik bir prosedür olarak kullanılır. Hospitalturk; Liposuction işleminin hasta konforu açısından ideal bir şekilde sonuçlanmasını mümkün kılar.

Liposuction, kilo vermek istediğiniz bölgeye yerleştirilen bir tüp aracılığıyla istenmeyen yağları emerek çalışır. Liposuction genellikle genel anestezi altında yapılır. Bu nedenle işlem sırasında uyursunuz ve herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. İşlem hem hasta konforu açısından hem de sonuçları açısından ideal bir etkiye sahiptir. Bu aşamada klinik tercihinize dikkat ediyor olmanız şarttır. hospitalturk.com bu tarz işlemlerin tam olarak uluslararası standartlarda hayata geçirilmesi konusunda kritik bir etkiye sahiptir.

Liposuction Hangi Avantajları Sunar?

Liposuction, vücudun bir veya daha fazla bölgesinden yağı alan kozmetik bir prosedürdür. Bu işlem, bir plastik cerrah gerçekleştirilir ve üç ile beş günlük bir iyileşme süresi gerektirir. Çoğu durumda, liposuction karın, kalça, uyluk veya kollardaki yağ birikintilerini giderir. Liposuction, kilo kaybından sonra fazla deriyi çıkarmak için de kullanılabilir. Bu uygulama, ciltte yapılan küçük kesilerden istenmeyen yağları emerek çalışır.

Liposuction uygulamasında her kesiğe güçlü bir vakum cihazına bağlı içi boş bir tüp yerleştirilir. Ardından hedeflenen yağ hücrelerini çıkarmak için hedeflenen alan içinde yukarı ve aşağı hareket ettirilir. Çıkarılan yağ hücreleri daha sonra ciltteki aynı küçük kesikler yoluyla vücuttan emilir. Bu da estetik görsellik konusunda başarılı sonuçların ortaya konulmasını mümkün kılar.

Vücudunuzun hangi bölgelerini daha estetik bir hale getirmeyi istediğinize bağlı olarak, liposuction karın germe veya meme büyütme gibi diğer prosedürlerle birleştirilebilir. Liposuction, vücuttan yağları uzaklaştıran kozmetik bir cerrahi prosedürdür. Ciltteki küçük kesilerden yağlar alınır.  Bu işlem beraberinde önemli kazanımları getirdiğinden son zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Bu aşamada hekim ve hastane tercihine dikkat ediyor olmanız beraberinde önemli kazanımları getirecektir.

Liposuction Neden Tavsiye Edilmektedir?

Liposuction, vücut yağının parçalanarak vücudun başka bir bölgesine transfer edildiği cerrahi bir işlemdir. Cerrah, yağı çıkarmak için bir ucunda açıklık bulunan içi boş bir tüp olan bir kanül kullanır. Prosedür vücudun herhangi bir yerine yapılabilir, ancak liposuction yaptıran çoğu kişi kalça, uyluk, diz ve karın gibi belirli bölgelerdeki yağları azaltmakla ilgilenir. Aşağıda sıraladığımız farklı bölgelerden yağ almak için bu işlem uygulanmaktadır;

  • Kalçalar
  • Uylukların arkası
  • Üst kolların arkası
  • Bel kısmının yanları

Liposuction hem kozmetik amaçlı hem de tıbbi nedenlerle kullanılabilir. Vücudunuzda rahatsızlığa veya ağrıya neden olan aşırı yağ birikintileri varsa, liposuction bu semptomları hafifletmeye yardımcı olabilir. Cildinizin yüzeyindeki göze hoş görünmeyen çıkıntıları azaltarak fiziksel görünümünüzü de iyileştirebilir. Dolayısıyla bu uygulamanın son zamanlarda sıklıkla tercih edildiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Hospitalturk tam olarak beklentinizi karşılayabilecek bir şekilde liposuction yöntemini başarılı bir şekilde uygulamaktadır.

Bölgesel yağ aldırma, sorunlu bölgelerdeki fazla yağı almanın yanı sıra cilt yüzeyinde çukurlaşmaya ve dalgalanmaya neden olan yağ ceplerini emerek selüliti azaltır. Selülit doğumdan sonra pek değişmez ama zamanla kilo alıp kas tonusunu kaybettikçe yaşla birlikte artmaya devam eder. Bu uygulama, yağ azaltma ve vücut şekillendirme için bir tedavidir. Bu uygulama, uyluk, kalça ve vücudun diğer bölgelerindeki fazla yağları gidermek için kullanılabilir.

Liposuction Hangi Durumlarda Önerilmektedir?

Bölgesel yağ aldırma işlemi olarak karşımıza çıkan liposuction; pek çok farklı durumda nitelikli çözümleri ortaya koyar. Bu durumdan kaynaklı olarak da uzunca süreden bu yana sıklıkla tercih edilmektedir. Liposuction aşağıda sıraladığımız durumlarda önerilen bir uygulama olarak dikkatleri üzerine çekmektedir;

  • Alt karın, üst karın, kalça ve baldırlardaki çıkıntılar
  • Boyun bölgesinde “gıdı” olarak bilinen yağ birikintileri
  • Vücudun bir veya daha fazla belirli bölgesinde aşırı yağ

Bu arada liposuction bir kilo verme işlemi değildir. Aynı anda vücudunuzdaki yağları çıkarmaz. Bölgesel yağ aldırma işlemi, yalnızca vücudun belirli bölgelerindeki yağ ceplerini giderir. Bununla birlikte, istediğiniz kilo verme hedeflerine ulaşmak için diyet, egzersiz veya diğer prosedürler gibi diğer yöntemlerle birleştirilebilir.

Liposuction, vücuttaki yağları uzaklaştıran cerrahi bir prosedürdür. Liposuction genellikle çene altı, diz çevresi, üst kol veya karın bölgesindeki fazla yağları almak için kullanılır. Liposuction bu bölgelerde kilo vermek isteyenler için diyet ve egzersize alternatif olarak da kullanılabilir.

Bölgesel yağ aldırma işlemi; genellikle lokal anestezi altında yapılır, ancak bazı kişilerde genel anestezi gerekebilir. Liposuction ayakta tedavi ortamında veya hastanede yapılabilir. İşlem, tedavi edilen alanın boyutuna ve aynı anda kaç işlemin gerçekleştirildiğine bağlı olarak genellikle bir ile iki saat sürer. Bütün bu bilgiler ışığında Hospitalturk bölgesel yağ aldırma konusunda çözüm odaklı bir hizmetin içerisinde yer almaktadır.

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu