Beslenme ve Diyet

Limonlu Suyun Faydaları

Limonlu Su İçmek İçin 15 Önemli Neden

instagram takipçi hilesi

Dengeli beslenmek ve diyet önerileriyle ilgili birçok içeriğimiz mevcut. Özellikle de diyetle ilgili yazdığımız içeriklerde, adı sıkça geçen limonlu suyun önemi ve faydalarını yüzeysel olarak değilmişti.Bu bilgi içeriğimizde ise limonlu suyun faydalarını ve özelliklerini daha detaylıca yazacağız.

limonlu su

Limonlu Suyun Faydaları ve Özellikleri

Limon asit miktarı,potasyum,kalsiyum,magnezyum , antibakteriyel özelliği,C vitamini açısından değeri yüksek bir meyve türüdür. Sadece salatalarda, çorbalarda değil günlük düzenli olarak içmemiz gerekmektedir. Limonlu suyun ılık içilmesinin daha etkili olması demektir. Özellikle de sabahları içilmesi önerilir. Diyetisyenler aç karnına sabah içilmesi konusunda belirtirler.

Her gün mutlaka 1 bardak içilmelidir. 

limonlu su1

Limonlu Su İçmek İçin 15 Önemli Neden

1. Cildi Temizler

 

Vücudumuzdaki toksinlerden arınması için en bilineni sudur. Suya bir de C vitamini eklenirse, sadece vücudu temizlemekle kalmaz , kanımızdaki toksinlerin de temizlenmesinde etkin rol oynar. Bu sayede  cildimizdeki kızarıklıklar da ve ince çizgilerinde oluşumuna dur der.

2. Ph Seviyesini Düzenler

limon asitleri

Ph seviyesinin önemlidir . Çünkü bir çok hastalığa karşı korunmanız için ph seviyesinin dengeli olması gerekmektedir. Güçlü beden ve hastalıklara karşı çeşitli bağışıklık hapları yerine doğal bir yöntemdir.

3. Bağışıklık sistemini düzenler

Limonlu suyun içinde bulunan potasyum kan basıncını düzene sokar. Aynı zamanda beyni uyarır ve soğuk algınlığına karşı direnci arttırır.

4.  Kilo Vermeyi Sağlar

kilo vermek

Limonlu su özellikle diyet yapanlara önerilmesiyle ünlüdür. Metabolizmayı güçlendirerek, şişkinliği atmayı sağlar. Aynı zaman da yemek aşermesini de engeller.

5. Akşamdan Kalmalığınızı Yok Eder

aksamdan kalma

Limonlu su akşamdan kalmalığınıza deva olacaktır. Mideyi sakinleştirir ve antiseptik işlevi görerek detoks yapmanızı sağlar.

 

6. Nefesi Temizler

Limonlu su ağızda oluşan kötü kokuların temizlenmesinde yardımcıdır. Sigara , alkol, baharatlı yiyecekler ve kokulu yiyeceklerin ağızda temizlenmesini sağlar. Bu sayede nefesinizi tazelemiş olur.

7. Beyin ve Sinir Sisteminin Daha Hızlı Çalışmasını Sağlar

İçerisinde bulunan potasyum sayesinde depresyondan kurtulmanızı ve unutkanlığınızı atmanızı ve beyin sisinin ortadan kalkmasını sağlar.

8. Solunum Problemlerine Yardımcı Olur

Solunum yollarında problemi olanların kesinlikle kullanması gereken içecektir. Limon antibakteriyel özelliği sayesinde göğüs enfeksiyonlarından kurtulmasını ve öksürüklerin rahatlamasını sağlar.

9. Eklem ve Kas Ağrılarına iyi gelir
10. Limonlu Su Bağırsak Hareketlerini Düzenler
11. Tansiyonu düşürür

tansiyon

Limonlu her gün içildiğinde yüksek tansiyonu düzenler ve %10 oranında azaltır.

12. Hamilelerde Bebeğin Gelişmesini Destekler

hamile bebek

Limonlu suyun içinde bulunan C vitamini bebeğin gelişimini olumlu yönde etki eder.

13. Mide Yanmasına İyi Gelir
14. Diş Ağrısına ve Diş Eti Sorunlarına İyi Gelir

dis

15. Kanser Oluşumunu Engeller

limonlu suyun faydalari

Limonlu Su ile İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=8ddBvBNf9xM

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu