Yerli Erkek Ünlüler

Levent Göktaş Kimdir?

instagram takipçi hilesi

levent göktaş
Tam adı: Mustafa Levent Göktaş
Doğum tarihi: 8 Haziran 1959
Doğum yeri: Erbaa, Tokat, Türkiye
Boyu: 1,7 m
Burcu: İkizler
Ailesi: 
Eşi: Nesrin Göktaş
Çocuk (ları): Selin Göktaş
Mesleği: Asker, Avukat
Aktif Yılları: 1980’li yıllardan bu yana

Hakkında

Levent Göktaş Kimdir? Levent Göktaş, Türk Silahlı Kuvvetlerinde görev yaptığı dönemlerde PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın Suriye’den çıkarılması, Kenya’da yakalanması ve Türkiye’ye getirilmesi için yapılan operasyonlarda görev almış bir askerdir.

Levent Göktaş, 8 Haziran 1959 günü Tokat’ın Erbaa ilçesinde dünyaya gözlerini açtı. Gerçek adı Mustafa Levent Göktaş’tır. Aslen Çerkez asıllıdır.

Kara Harp Okulu’nun bitirdikten sonra Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığında eğitim aldı. Daha sonra kıta hizmetine başladı. Ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitim aldı ve avukat oldu.

Göktaş, Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı Muharebe Arama Kurtarma Birim Başkanıydı. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde üstün cesaret ve feragat için 3 madalyaya sahip tek kişidir. 2004 yılında albay olarak emekli olduktan sonra serbest avukat olarak çalışmaya başladı.

7 Ocak 2009’da Ergenekon soruşturmasının 10. dalgasında gözaltına alındı ​​ve birkaç gün sonra “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla tutuklandı. Sorgusunda hakkında yer alan tüm İddiaları reddetti ve kabul etmedi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 5 Ağustos 2013 günü karara bağlanan Ergenekon davasında 20 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. Anayasa Mahkemesi’nin özel yetkili mahkemeyi kaldırarak azami tutukluluk süresini beş yıla indirmesi ve Ergenekon mahkemesinin makul kararını yazmaması üzerine 10 Mart 2014’te serbest bırakıldı. Temyiz kararını inceleyen Yargıtay 16. Ceza Dairesi, 21 Nisan 2016’da İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararını bozdu.

Karar bozuduktan sonra tahliye oldu. Tahliye edildikten sonra Türkiye’den ayrıldı ve uzun süre kendisinden haber alınamadı. Necip Hablemitoğlu cinayetiyle ilgili 9 Haziran 2022 soruşturmasında aralarında Levent Göktaş’ın da bulunduğu 9 emekli asker hakkında gözaltı kararı verildi. Ancak Levent Göktaş adresinde bulunamadı. Interpol 31 Ağustos’ta kırmızı bülten çıkardı.

Rusça, İngilizce, Arapça ve Kürtçe bilen Göktaş, Nesrin Göktaş ile dünya evine girdi. Bu evliliğinden Selin Göktaş adında bir kızı var.

Levent Göktaş, 31 Ağustos 2022’de Bulgaristan’ın Svilengrad kentinde tutuklandı. Adalet Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Interpol, Göktaş’ın Türkiye’ye iadesi için işlem başlattı. Göktaş, yakalanmadan bir kaç gün önce 7 sayfadan oluşan bir mektup yazmıştı. Bu mektupta hakkındaki tüm iddialardan bahsetti.

2005 senesinde emekli olduğunu, 2006 senesinde ise avukat olarak görev yapmaya başladığı, daha sonra da ofisinin FETÖ üyesi polisler tarafından basıldığını söyledi. Ofisinde yer alan kayıt cihazında kendisinin kayıt edildiğini belirtti. Daha sonra bu kaydın fetöcü polisler tarafından kaydedildiği anlaşılmasına rağmen mahkemede kullanılmadığını dile getirdi.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu