Kuşburnu Faydaları Nelerdir?

instagram takipçi hilesi

Kuşburnu Faydaları Nelerdir? Yavaş yavaş sonbahar gelmeye başladı. Sıcak çaylar ilgi adağı olmaya başlayacak. Değişik çay tatları arayanların aklına yeşil çaydan sonra kuşburnu başta olmak üzere diğer çeşitler aklına gelir.

Peki severek tükettiğiniz kuşburnunun faydalarını biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizlere kuşburnu faydalarından bahsedeceğiz.

kusburnu faydalari 1

Eğer diğer çay çeşitlerinin de faydalarını öğrenmek isterseniz “Bitki Çayları Ve Bu Çayların İnsan Sağlığına Etkileri” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Kuşburnu Faydaları Nelerdir?

1) Bağışıklığı Güçlendirmeye Yardımcı Olur

Kuşburnu, C vitamini içeriği ve diğer antioksidanlar nedeniyle enfeksiyona karşı korunmaya yardımcı olur. Soğuk algınlığı ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarını önlemeye yardımcıdır. Kışın bağışıklığı güçlendiren sıcak bir çay için birer çay kaşığı kuru kuşburnu ve rendelenmiş zencefili bir kapta karıştırın. Bir bardak kaynamış suda 10-15 dakika kadar demleyin. Tadı da oldukça lezzetlidir.

2) Yaşlanmayı Geciktirir

Kuşburnu, diğer antioksidanlarla birlikte en zengin C vitamini ve bioflavonoid kaynaklarından biri ile hücre hasarına karşı koruma sağlar. Kolajen sentezini destekler, kırışıklıkları önler. Cildin dokusunu, elastikiyetini ve nemini iyileştirir.

3) İltihap önleyicidir

Kuşburnu, iltihap önleyicidir. Bunun nedeni yüksek C vitamini içeriği ve galaktolipidler dahil diğer fitokimyasallardır. Bunlar vücudun sağlıklı kemikler ve kıkırdak için ihtiyaç duyduğu kolajen oluşumuna yardımcı olur. Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalar, artritik eklem ağrısını hafifletmeye ve kıkırdak hasarını önlemeye yardımcı olmak için günlük kuşburnu alımının faydalarını göstermiştir.

kusburnu faydalari 2

4) Kardiyovasküler Sisteme Faydalıdır

Kuşburnu, içerdiği yüksek C vitamini ve bioflavonoidlerin yanı sıra diğer birçok antioksidan sayesinde kardiyovasküler sistemi korur. Bunların hepsi kan damarlarının bütünlüğünü güçlendirir ve korur. Çalışmalar şimdi kolesterol, hipertansiyon ve kardiyovasküler hastalıkları düşürmedeki faydalarını göstermektedir.

5) Sindirim Dostudur

Kuşburnu, sindirim mukozasını yatıştıran anti-inflamatuar etkisiyle sindirim sağlığını destekler. Bu, onu bir hap ya da antibiyotik kullanımından sonra sindirim sistemini iyileştirmek için faydalı kılar. Hafif müshil etkisi kabızlık durumunda size yardımcı olabilir.

6) İnsan Cildi İçin Faydalıdır

Kuşburnu tohumu yağı, mükemmel cilt iyileştirme özelliklerine sahiptir. Kuşburnu tohumlarından elde edilen tohum yağı, zengin bir yağ asitleri, omega-3 ve omega-6 ve A vitamini kaynağıdır. Yağ, yara ve pigmentasyonu azaltmak, kırışıklıkları yumuşatmak, iltihabı azaltmak ve hidrasyonu artırmak için tüm cilt tipleri için topikal olarak kullanılabilir.

kusburnu faydalari 3

Kuşburnu Faydaları ile ilgili videolar

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu